Menu stránek
Menu kategorií
Abstract Essence vydávají desku Love Enough

Abstract Essence vydávají desku Love Enough

Vsetínská skupina Abstract Essence je dnes již nezpochybnitelnou stálicí české metalové scény. Proslavila se zejména neuchopitelným koktejlem metalových žánrů, ale i excentrickým zpěvákem, který disponuje nepřebernou škálou extrémních vokálních projevů.

Svou čtvrtou řadovou nahrávkou „Love Enough“ se však kapela odvážně přesouvá tam, kde nejsme zvyklí ji mít – přináší dospělé, koncepční a chytré album o životě dvou lidí, muže a ženy, od dětství až po definitivní krach iluzí a nenaplnění života, po němž nevyhnutelně následuje smrt. Hudebně pak nabízí experimentální, výbušnou směs, kterou není možno snadno zařadit do jakéhokoli z běžných metalových subžánrů. Tu chytlavý refrén a melodie, jindy zběsilá sóla na kytary i klávesy s cíleným retro zvukem, zajímavé struktury skladeb a samozřejmě i nekonečná plejáda výkřiků a sborů o takové kadenci, že jen těžko uvěříte, že za nimi stojí jediný člověk.

Na albu„Love Enough“ Abstract Essence oplývají tvůrčí odvahou, aniž by se však jejich snažení rozpilo v neschopnosti udržet formu i obsah na patřičně vysoké úrovni. Právě naopak, nerozpakujeme se tvrdit, že kapela vytvořila vskutku chytré dílo, které výrazně vyčnívá ze záplav průměrnosti. A to jak po hudební stránce, jíž nechybí silná, divoká, ale i existenciální atmosféra, tak i po té lyrické. Album „Love Enough“ bude rovněž disponovat bookletem namalovaným jen pro účely nahrávky a ilustrujícím příběh, který je jejím prostřednictvím vyprávěn.

Album vychází ve formátu digibook CD pod křídly MetalGate Records, společnosti známé svou dlouhodobou podporou tuzemské metalové scény. Album bude k dostání v MetalGate e-shop a na známých distribučních místech, jejichž seznam naleznete na stránkách MetalGate.

Křest tohoto alba se uskuteční v klubu Tři Opice ve Vsetíně 14.prosince 2012 za podpory kapel Arch of Hell a Black Adder.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *