Menu stránek
Menu kategorií
Area Core vydávají debutovou desku The End Is Near

Area Core vydávají debutovou desku The End Is Near

Máte rádi kvalitní metalcore nebo post-hardcore zaoceánského střihu? Nevěříte, že se dá dělat i v srdci České republiky? Pak si poslechněte debutové album českolipské formace AREA CORE! Kapela se umístila na celkovém čtvrtém místě v druhém ročníku tradiční každoroční soutěže MetalGate Massacre, ale labelu MetalGate Records se její show i muzika zalíbily natolik, že se rozhodl poskytnout bandě privilegium, jenž se jinak dostává pouze absolutním vítězům. Ale nejsou AREA CORE sami vítězi díky svému upřímnému přístupu k hudbě a zabíjející rytmické smršti metalcoreových riffů, naštvaných growlů a melodických refrénů?

Hojně koncertující a mladá parta brázdí česká podia již více než čtyři roky. Po ustálení sestavy a hudebního směřování mezi lety 2008 a 2009 vydávají Area Core v květnu 2010 své první demo „Unknown Soldier“, díky kterému se dostávají do širšího povědomí a vyrážejí na první koncerty mimo své domácí prostředí v České Lípě. O rok později přichází již zmíněná účast ve druhém ročníku soutěže MetalGate Massacre, po kterém vyráží kapela spolu s dalším finalistou, formací xXXx, na turné po českých a slovenských klubech a dále koncertuje po boku např. Atari Terror, Horkýže Slíže či Scream of the lambs. V roce 2012 se Area Core zúčastnili další soutěže Startér Live XT3, kterou vyhráli, díky čemuž vystoupili na pražském festivalu Žižkovská noc. Zároveň s tím započali práce na debutovém albu, nejprve v MetalGate Studiu ve Vsetíně pod producentským dohledem Libora Kukuly a později u Jaroslava Lukáče v Negative Tunes. Vydání alba taktéž předcházelo zveřejnění stejnojmenné titulní skladby jakožto singlu, který si můžete poslechnout na Bandzone.cz profilu kapely nebo stáhnout na portálu Metal Online. Buďte ready, protože konec se blíží a s ním i AREA CORE!

Debutové album AREA CORE „The End Is Near“ vychází 28. 3. 2013 v digipack formátu pod křídly MetalGate Records od kterého můžete desku zakoupit prostřednictvím MetalGate  e-shop!

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *