Menu stránek
Menu kategorií
Ascendancy připravují superhrdinnou novinku

Ascendancy připravují superhrdinnou novinku

V lednu 2014 podepsala vsetínská progressive power metalová formace Ascendancy smlouvu s MetalGate Records na vydání svého druhého dlouhohrajícího alba, které je na čase si blíže představit.

Ascendancy-coverZatímco debut Out of Knowhere zavedl posluchače do mezihvězdné prázdnoty, jeho nástupce se vrátí zpátky na Zem. Je jistě bez debat, že současný stav lidské civilizace může kdekoho deptat. Někoho méně, jiného více a někoho do té míry, že dospěje k názoru, že jediným východiskem a zároveň způsobem, jak věci zlepšit, je totální restart lidstva. Stejně bez debat je i fakt, že ne každému se takováto vize bude líbit a že se najdou i tací, kteří se její realizaci budou snažit všemožně zabránit.

Nějak takto by se v kostce daly shrnout hlavní tematické obrysy nové desky s pracovním názvem The Amazing Ascedancy, která nabídne na ploše 13 skladeb archetypální příběh boje dobra se zlem marvelovského typu, což znamená, superhrdinové a superpadouši, v tomto případě šílený Hrabě Illuminatus, jehož apokalyptickým plánům se snaží zabránit skupina hrdinů The Amazing Ascendancy (odtud pracovní název alba), ochránci světa, který o nějakou záchranu možná ani nestojí.

Příběh jako takový bude rozdělen do dvou částí, z nichž ta první prozkoumá, na základě čeho všeho se vlastně zrodila persona Hraběte, a ta druhá se pak zaměří na samotnou konfrontaci mezi Hrabětem a našimi hrdiny.

Vizuální stránka alba se pak nechává inspirovat klasickými sci-fi filmy hollywoodské provenience 50. a 60. let, čili se těšte na pořádné retro.

Nový koncept rozhodně nevznikl takříkajíc přes noc. Ačkoliv se prvotní nápady objevily již krátce po debutu „Out of Knowhere“, teprve až loni dostala celá záležitost jasný rámec, díky čemuž se mohlo přistoupit k realizaci. Kapela se tedy momentálně nachází ve vsetínském MetalGate studiu, kde komponuje a nahrává nový materiál, z čehož opět přinášíme fotodokumentaci, která je k vidění na FB profilech MetalGate a Ascendancy.

Album jako takové pak spatří světlo světa na jaře tohoto roku a možná s sebou přinese i samotné The Amazing Ascendancy, naživo.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 − nine =