Menu stránek
Menu kategorií
Chvála bláznivosti: Freaky boys ze 100°C vydávají nové album

Chvála bláznivosti: Freaky boys ze 100°C vydávají nové album

Mariánskolázeňská trash-popová formace 100°C přichází se čtvrtou studiovou deskou. Album s názvem Freaky Boys si naděluje k šestnáctým narozeninám. Novinka vyjde 7. března digitálně a o týden později ve fyzické podobě v distribuční síti vydavatelství Supraphon.

Skupina se vrací s materiálem po pěti letech od vydání své poslední dlouhohrající desky Brant Rock. Al100StFreakyCDbum Freaky boys obsahuje celkem devět žánrově různorodých kompozic. Dvě skladby publiku nejsou neznámé – Nobody Feels Good a Eye For An Eye už kapela představila veřejnosti prostřednictvím videoklipů, které režíroval baskytarista 100°C Ondřej Urbanec (videoklip Eye For An Eye je aktuálně k vidění na televizní stanici Óčko). Na albu je doplňují písně Dead Hero, No More, Nuclear Waste, Eagle Eye, I Killed Your Man, Rich Peace a eponymní skladba Freaky Boys.

„Prapočátek desky vznikl na našem legendárním soustředění v létě 2012, tehdy s námi ještě hrál náš kamarád, trumpeťák Martin Špalek. Opojeni Orlickými horami, obklopeni lesy a nekonečnou přírodou jsme tehdy složili hned dva základní motivy, ze kterých později vyrostly dvě zásadní skladby, Freaky Boys a Eagle Eye. Freaky Boys je pro mě osobně milé protnutí minulosti se současností,“ prozrazuje o vzniku alba bubeník 100°C Filip Johánek.

Na albu v několika skladbách hostuje zpěvačka Sabina Feldmanová, známá z dívčího vokálního kvarteta G*apeels, duo Kieslowski (Rich Peace) a Petr Míkovec (Dead Hero).

Produkce desky proběhla pod taktovkou frontmana kapely a kytaristy Jakuba Johánka, který si k sobě přizval Aleše Hyvnara (Al-Yaman, ex-Cartonnage). O design bookletu se postaral baskytarista Ondřej Urbanec: „Jde o surrealistické vyobrazení jedinců nacházejících se kdesi v prostoru mezi nebem a zemí, ve stavu, který je nirvanou i vnitřním soubojem současně. Vlastně jde o vyjádření určitého pocitu, který má čas od času každý znás. Vnitřního stavu lehké bláznivosti.“

Desku lze koupit od 7. 3. na Supraphonline.cz a od 14. 3. v kamenných obchodech.

Obsah alba:

 1. Freaky Boys
 2. Eye For An Eye
 3. Nobody Feels Good
 4. Eagle Eye
 5. I Killed Your Man
 6. Dead Hero
 7. Nuclear Waste
 8. No More
 9. Rich Peace

Křest alba proběhne 26. března 2014 od 19:30 v pražském klubu Akropolis. Jako host zahrají I Like You Hysteric. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 140 Kč / na místě za 170 Kč.

100stTurneKoncert v pražské Akropoli je součástí jarní Freaky Boys Tour, v rámci které 100°C zavítají do těchto měst:

 • 21. 3. Tábor, klub Bardo
 • 22. 3. Sušice, klub Kloub
 • 28. 3. Plzeň, Divadlo pod lampou
 • 11. 4. Opava, klub Art
 • 12. 4. Karlovy Vary, klub Masařka
 • 25. 4. Kladno, klub Poldofka
 • 26. 4. Ostrava, Komix Night

Fanoušci 100°C se rovněž mohou těšit na vystoupení kapely na letních festivalech.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *