Menu stránek
Menu kategorií
Do rádií míří singl Město zrcadel z projektu Vivaldianno

Do rádií míří singl Město zrcadel z projektu Vivaldianno

Od poloviny dubna mohou posluchači rádií v Čechách a na Slovensku slyšet novou píseň s názvem Město zrcadel. Tento duet je pilotní písní projektu Vivaldianno – Město zrcadel.

vivaldianno_vizuál_2015 (1)Autorem hudby je hudební skladatel a producent Michal Dvořák, kytarista a producent Jiří Janouch, text pochází z autorské dílny Tomáše Belka, který je současně autorem libreta celého multimediálního a multižánrového projektu Vivaldianno – Město zrcadel. Písničku nazpívali společně Michal Pelant (mimojiné kytarista Kollerbandu) a mladá talentované zpěvačka Patricie.

„Když jsme ve studiu připravovali nové nahrávky pro Vivaldianno, říkal jsem si, že bychom měli udělat k tomuto projektu i písničku, která bude svým charakterem hudebně i textově vycházet z pokračování našeho společného projektu“, říká Michal Dvořák a dodává: „O interpretech jsem na začátku neměl jasno, ale nakonec jsem se rozhodl pro Michala Pelanta, kterého všichni znají spíš jako kytaristu, přitom ale zpívá výborně a pro Patricii, kterou jsem náhodou slyšel ve studiu při zkoušení s Čechomorem a hned mě napadlo, že je to právě ten hlas, který hledám.“

Na nahrávce se kromě již zmíněných hudebníků Michala Dvořáka a Jiřího Janoucha podílelo i světově uznávané smyčcové Heroldovo kvarteto. Vedle české verze vznikla ve studiích First Floor i verze anglická. Tuto verzi nazpíval s Patricií britský kytarista a zpěvák Guy Bennett. Oba dva se částečně podíleli i na anglickém textu písničky Město zrcadel..

„Nabídka na spolupráci od Michala Dvořáka a jeho týmu mě strašně potěšila. Je naprosto úžasné mít možnost být u tak ambiciózního projektu, jakým bezesporu Vivaldianno je,“ říká Patricie.

Samotný singl si můžete poslechnout zde

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × five =