Menu stránek
Menu kategorií
Franz Ferdinand právě vydali novinku Right Thoughts

Franz Ferdinand právě vydali novinku Right Thoughts

Skotská skupina Franz Ferdinand se po více jak 4 letech vrací na hudební scénu s novým studiovým albem, ačkoli to vypadalo, že se nahrávání ani neuskuteční.

FranzFerdinandAlbum„Ještě před samotným nahráváním jsem se setkal s Bobem (baskytaristrou Bobem Hardym, pozn. redakce) a měli jsme velmi přímočarý rozhovor, „ uvedl zpěvák a kytarista skupiny Alex Kapranos. „Řekl jsem, že bychom to album měli natočit, protože si to chceme užít, nebo ho vůbec dělat nemusíme. Nejde o nějaké povinnosti nebo finanční záležitosti, ale o to, chtít být s těmi dalšími 3 kluky a dělat hudbu, díky které máš pocit, že jsi naživu.“

V roce 2009 kapela vydala Tonight: Franz Ferdinand, ale dneska měla spíš blíže k hudebnímu zklamání, než ke spokojenosti. Přesto se Franz Ferdinand po několika neshodách dali přeci jen dohromady a našli si i nový směr, jehož výsledkem je novinka Right Thoughts, Right Words, Right Action.

Na desce navíc spolupracovali Alexis Taylor a Joe Goddard z Hot Chip, Björn Yttling ze skupiny Peter Bjorn and John a Todd Terje.

Nahrávání oproti předešlé desce navíc probíhalo v rychlém, ostrém a spontánním duchu. Díky tomu je finální zvuk svěží, zábavný a přesvědčivý.

Jak moc se klukům jejich snaha podařila se můžete přesvědčit sami, neboť deska vyšla před několika málo hodinami.

Obsah alba:

  1. Right Action
  2. Evil Eye
  3. Love Illumination
  4. Stand on the Horizon
  5. Fresh Strawberries
  6. Bullet
  7. Treason! Animals.
  8. The Universe Expanded
  9. Brief Encounters
  10. Goodbye Lovers

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *