Menu stránek
Menu kategorií
Havířovští Butterfly Kiss vydávají nové album Pop Core

Havířovští Butterfly Kiss vydávají nové album Pop Core

Po dvou letech od vydání debutu The Best of Arrogant Egoists přicházejí crossoveroví BUTTERFLY KISS s novou fošnou. Ta dostala název Pop Core a fanoušci na ní naleznou rovnou 17 skladeb. Oproti debutu se kapela snažila natočit přístupnější nahrávku, která by nebyla stylově vyhraněná. Důvod je jednoduchý – otevřít se co nejvíce posluchačům.

Butterfly Kiss „Na první desce jsme používali mimo jiné i growl. Na novince jsme tentokrát nechali pouze tvrdý rap. Doplnili jsme samply, které jsme čerpali ze soudobých zvukových bank, a album doznalo posunu v tom, že jsme se přiblížili více k širšímu spektru publika,“ říká kytarista Standa Ferko. „Hutné riffy jsou doprovodem pro popové linky a samply dokreslují atmosféru,“ dodává.

Zatímco debut vyšel u Popron Music, pod novinkou je podepsaný label Leviathan Music.

„Leviathan Music jsme zvolili proto, že měli zájem tuto desku vydat a ozvali se téměř ihned. Jejich služba také spočívá v tom, že se dostaneme do recenzí. Mají kontakty všude možně. Něco takového jsme potřebovali jako sůl,“ říká Standa Ferko.

Na zvuku nahrávky se výrazně podepsal mastering ze světově uznávaného Finnvoxu, který stojí i za deskami Nightwish či Him. „Finnvox dodává albu nečeský charakter, což je naším cílem,“ zmiňují muzikanti z Havířova.

BUTTERFLY KISS hrají od roku 2010. Doposud odehráli zhruba 40 koncertů. Jedním z největších úspěchů bylo druhé místo na soutěži Rock Nymburk v minulém roce.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *