Hurts představují Exile

Hurts zveřejnili tracklisting svého druhého alba ‘Exile’, které vyjde 11. března 2013. O den dříve, tedy 10. března, bude do prodeje uvolněn jejich nový singl ‘Miracle’.

Kapela nedávno odtajnila i teaser k albu ‘Exile’, které v těchto dnech překročilo půl milionu zhlédnutí na YouTube, a nechala tak zlehka nahlédnout pod pokličku toho, co fanoušky na novém albu čeká. Na teaser se můžete podívat zde: http://www.youtube.com/watch?v=baWthtRhtnY. Video hudebně podkresluje ukázka z nové skladby ‘The Road’, která se taktéž objeví na albu ‘Exile’.

První singl ‘Miracle’ měl světovou premiéru 4. ledna 2013 v ranní show Huwa Stephense na BBC Radio 1, kdy Hurts uvedl jako “jednu z nejúžasnějších kapel světa.” Minulý týden skladbu hrál i Zane Lowe ve své show a řekl: “Moc se nám tato skladba líbí, je to prostě Zázrak. Kvalitně napsaná a brilantně zprodukovaná.”

Videoklip k singlu ‘Miracle’ měl premiéru 4. února 2013.

 Obsah alba

 1. Exile
 2. Miracle
 3. Sandman
 4. Blind
 5. Only You
 6. The Road
 7. Cupid
 8. Mercy
 9. The Crow
 10. Somebody To Die For
 11. The Rope
 12. Help

Album ‘Exile’, následovník debutového alba ‘Happiness’ z roku 2010, je již nyní k objednání na iTunes, přičemž skladbu ‘The Road’ dostanou fanoušci zdarma již nyní (https://itunes.apple.com/cz/album/exile-deluxe/id585176428).

‘Happiness’ vstoupilo do UK album chart na 4. místě se svými více než 25,000 prodanými nosiči, čímž se Hurts stali nejrychleji prodávanou novou britskou kapelou roku 2010. Nyní je prodáno více než 2,000,000 kusů po celém světě, ‘Happiness’ se dostalo ve 14 zemích do TOP10 iTunes, včetně 1. místa v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Finsku a Lucembursku. Ve Velké Británii a Rakousku navíc získalo zlaté ocenění, dvě double platiny patří Finsku a Německu. Kapela prodala více než 250,000  vstupenek na své turné.

Hurts se v této chvíli intenzivně připravují na letošní, již nyní téměř vyprodané, evropské turné, které proběhne během března a dubna. To bude následovat po dvou taktéž beznadějně vyprodaných velkých show v Londýně a Berlíně. Hurts přivítáme i v České republice, a to konkrétně 28. března 2013 v pražském Lucerna Music Baru.

Rubriky