Menu stránek
Menu kategorií
Kapela Foo Fighters vydá nové album Sonic Highways

Kapela Foo Fighters vydá nové album Sonic Highways

„Toto album je na první poslech lehce identifikovatelné jako nahrávka Foo Fighters, ale tentokrát je tu i něco hlubšího a více muzikálního. Myslím, že lidé, kteří nás při nahrávání ovlivnili, nám dovolili rozšířit náš hudební záběr, objevit nová území a přitom neztratit náš ‚zvuk‘,“ říká k nové nahrávce leader kapely Dave Grohl.

FooFightersSonicHighwaysFOO FIGHTERS oznámili, že jejich dlouho očekávané, osmé studiové album vyjde 7. listopadu 2014 a ponese název SONIC HIGHWAYS. Na jejich oficiálních stránkách byl také zveřejněn obal alba a první hudební upoutávka: Foofighters.com.

Desku produkoval Butch Vig společně s kapelou, stopáž alba je 44 minut a bude se skládat z následujících skladeb:

  1. Something From Nothing
  2. The Feast and The Famine
  3. Congregation
  4. What Did I Do?/God As My Witness
  5. Outside
  6. In The Clear
  7. Subterranean
  8. I Am A River

Ačkoliv se nejedná o soundtrack, název alba koresponduje s Grohlovou režijní osmiepizodní sérií pro HBO, kterou Dave Grohl popisuje jako „milostný dopis historii americké hudby“ a která bude mít premiéru v říjnu letošního roku. Pro album i pro dokumentární sérii napsal a natočil Grohl, Taylor Hawkins, Nate Mendel, Chris Shiflett a Pat Smear jednu skladbu v každém z osmi měst, kde se ponořili do místních hudebních proudů: jak jednotlivý region ovlivnil muzikanty v jejich hudebním formování a následně jaký tento vliv měl dopad na kulturu v jejich rodných městech. Ve všech skladbách hostují lokální hudební legendy a všechny texty ke skladbám vznikaly velmi unikátním způsobem: Dave je psal vždy až poslední natáčecí den, aby se tak nechal inspirovat zkušenostmi a rozhovory, které během nahrávacího procesu od místních hudebních legend nasbíral.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 5 =