Menu stránek
Menu kategorií
Michal Dvořák a Jaroslav Svěcený připravují nové album k projektu Vivaldianno

Michal Dvořák a Jaroslav Svěcený připravují nové album k projektu Vivaldianno

Když se člověku daří, povzbuzuje to jeho kreativitu. O tom svědčí práce autorů projektu Vivaldianno, Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného na novém albu, které vzniká v barrandovském studiu First Floor.

vivaldianno_vizuál_2015 (1)Vivaldianno – Město zrcadel – nejnovější multimediální a multižánrový projekt hudebního skladatele, producenta a hráče na klávesové nástroje Michala Dvořáka (Lucie) a houslového virtuosa Jaroslava Svěceného – je spojením vážné i rockové hudby, projekcí, animací, moderního tance i mluveného slova ve službách trochu mrazivého příběhu o nadějích a ztrátách barokního génia Antonia Vivaldiho.

Program nabitý intenzivními přípravami na turné ani vlastní sólové projekty obou hlavních protagonistů je neodradily od myšlenky na nové album. Na nahrávání v barrandovském studiu First Floor se kromě Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného podílí i řada hostujících umělců – světoznámé Heroldovo Kvarteto, vynikající rockový kytarista Jiří Janouch, ale také Karel Holas ze skupiny Čechomor. Kombinace tak žánrově vzdálených hudebníků slibuje skutečnou lahůdku a naplnění představ tvůrců o multižánrovém projektu.

„Je to zvuková alchymie, každý z nás tvoří svou vlastní hudbu a dohromady nám vznikají skvělé nápady. Nejen české, ale dokonce světové“, říká s úsměvem Michal Dvořák. „S našimi sólisty – Tinou Guo(USA) a Li Chuan Yunem (CHN) jsme propojení prostřednictvím rychlých internetových linek a to nám umožňuje být s nimi v kontaktu a zároveň i vzdálené nahrávání ve studiu tady v Praze,“ přibližuje proces Michal Dvořák.

Celková sestava každopádně slibuje silný zážitek. Nové album bude navazovat na turné, během kterého zahraniční umělci natočí své sólové party a CD vyjde na podzim letošního roku. Nahrávka vzniká ve zvukové režii Jiřího Janoucha a ve spolupráci s ČT vznikne v rámci turné k albu i live DVD. Jednoznačně nejlepší ochutnávkou k připravovanému albu bude česko – slovenské turné, které startuje v květnu 2015.

VIVALDIANNO 2015 – MĚSTO ZRCADEL – KONCERTNÍ TURNÉ SE ZAHRANIČNÍMI SÓLISTY

  • 4. 6. 2015 Bratislava, Hala Istropolis
  • 6. 6. 2015 Ostrava, Hala Gong
  • 8. 6. 2015 Brno, Hala Rondo
  • 10. 6. 2015 Praha, O2 Aréna
  • 11. 6. 2015 Plzeň, Hala TJ Lokomotiva

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *