Menu stránek
Menu kategorií
Nové album Manic Street Preachers Futurology vyjde 7. července

Nové album Manic Street Preachers Futurology vyjde 7. července

Pouhých devět měsíců od vydání kritiky oceňovaného jedenáctého studiového alba “Rewind The Film”, přichází kapela Manic Street Preachers nečekaně rychle s další novou nahrávkou “Futurology”, jejíž vydání je naplánováno na 7. července 2014. Deska se natáčela v legendárních berlínských Hansa Studios a v Cardiffu, kde má kapela základnu. Album Futurology představuje odklon od žánrově odlišného posledního alba a zachycuje kapelu v jejich klasické energické, a pro Welšany typické, tvůrčí formě.

ManicStreetPreachersFuturologyPrvním singlem z alba je skladba “Walk Me To The Bridge”, na které kytarista a textař kapely Nicky Wire vysvětluje, jak dříve vznikaly některé texty: “Lidé si možná myslí, že tato píseň obsahuje mnoho odkazů k Richeymu, ale to opravdu není pravda. Je to o mostu Øresund, který spojuje Švédsko a Dánsko. Kdysi dávno, když jsme přes tento most jeli, byl jsem ze všeho hrozně unavený a uvažoval jsem, že opustím kapelu (“fatal friend”). Je to o pocitu, který ve mě mosty vyvolávají. Na jedné straně člověk něco opustí a na druhé straně se ocitne na úplně odlišných místech.” Zpěvák James Dean Bradfield popisuje skladbu jako “emocionální evropský cestovatelský song se syntezátory z dob raných Simple Minds.

Skladby na albu “Futurology” byly inspirovány cestami po Evropě, průkopnickým uměleckým duchem modernistického umění z počátku 20. století a nekonformní hudby krautrocku a new popu. Nicky Wire dodává: “Během našeho posledního evropského turné jsme si vzpomněli, jak jsme dříve cestovali po dálnicích a poslouchali nahrávky Kraftwerku, Neu!, Andyho Weatheralla, Popul Vuh nebo Cabaret Voltaire. My se řítili po nekonečných futuristických silnicích a přitom jsme byli obklopeni starými lesy. Byl to magický pocit, který vás donutil vzpomínat na soundtracky, které jste během cest touto krajinou poslouchali.

Na albu se objeví sedm speciálních hostů: Green Gartside z kapely Scritti Politti si zazpívá duet s Jamesem Dean Bradfieldem ve skladbě “Between the Clock and the Bed”, která je kouzelným songem inspirovaným známou malbou Edvarda Muncha. Německá filmová hvězda Nina Hoss se objeví v “Europa Geht Durch Mich”, nadupané disko-punkové skladbě, která se setkává s velkým úspěchem na současném turné kapely. Dalšími hosty na albu jsou Georgia Ruth (vítězka Welsh Music Prize 2013), Cian Ciarán (Super Furry Animals), Cate Ie Bon a H. Hawkline.

Produkce alba se ujala sama kapela, za pomoci Loz Williamse a Alexe Silvy (The Holy Bible), s dalšími mixy Craiga Silveye. Obal alba zobrazuje snímek německé umělkyně Catrine Val, který si kapela sama vybrala poté, co viděla její tvorbu v knize “Feminist”.

Manic Street Preachers právě dokončili úspěšné turné po Velké Británii a připravují se na jeho další, tentokráte kontinentální evropskou část, během které zavítají 14. května 2014 i do pražské Lucerny!

Tracklist alba:

Futurology * Walk Me To The Bridge * Let’s Go To War * The Next Jet To Leave Moscow * Europa Geht Durch Mich * Divine Youth * Sex, Power Love and Money * Dreaming A City (Hughesovka) * Black Square * Between The Clock And The Bed * Misguided Missile * The View From Stow Hill * Mayakovsky

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × two =