Menu stránek
Menu kategorií
Nové album skupiny Cruadalach vychází v lednu

Nové album skupiny Cruadalach vychází v lednu

Mezi mladšími metalovými kapelami je jedním z největších českých vývozních artiklů osmihlavý pražský klan CRUADALACH. Folkmetalová parta s pestrým nástrojovým obsazením čítajícím dvojici houslí, plejádu dechových, často středověkých nástrojů a samozřejmě silnou metalovou sekci kráčí svou vlastní cestou na albu, které je ze všeho nejvíce osobní zpovědí svých členů. Ta je opřena o muziku, která nerespektuje žádné žánrové mantinely.

Cruadalach_RebelAgainstMe_coverartZa pět let své existence parta odehrála k sto dvaceti akcím, často větší festivaly, z nichž valná většina se uskutečnila nejen u nás, ale i v Německu, Polsku, na Balkáně a v mnoha dalších zemích, přičemž CRUADALACH hráli bok po boku s takřka každým elitním žánrovým zástupcem od ELUVEITIE až po PRIMORDIAL.

Rebel Against Me je druhou plnohodnotnou nahrávkou v historii kapely, čítá 11 skladeb včetně jednoho bonustracku v podobě orchestrální skladby a klan CRUADALACH si na ni pozval pestrou škálu hostů v podobě tria zpívajících divoženek z polské veličiny PERCIVAL SCHUTTENBACH i profesionálních muzikantů z Českého národního symfonického orchestru nebo České filharmonie. Nedivte se, pokud uslyšíte něco jiného, než byste čekali v nahrávkách typických pro žánr, a tak vám určitě neuniknou pasáže nabité silným groove, sborové refrény v hardcoreovém stylu a silné kontrasty mezi natřískanými klepačkami a epickými kompozicemi zjemněnými akustickými nástroji. Rebel Against Me je album hrdě věnované všem, co si stáli za tím, čemu věřili, ačkoli tak mohli riskovat práci a mnohdy i život. Druhé album CRUADALACH bude zároveň podpořeno videoklipem ke skladbě Life-Worshipping Bastards, který bude mít stejně jako nahrávka premiéru v lednu v pražském klubu Jamm Club, kde CRUADALACH odehrají i speciální akustický set, a zároveň i „fanouškovským“ klipem k studiově nahrané skladbě Zlatovláska coby dárek posluchačům, kteří kapelu podpořili během crowdfundingové kampaně, jež umožnila vznik této desky.

Album „Rebel Against Me“ vyjde u MetalGate Records jak ve formátu jewelcase s lakovaným pouzdrem, tak v digitální formě v lednu 2015. Zatím vám představujeme cover art z dílny Martina Rytycha, tracklist a především první skladbu jménem Shiva World Dance Party.

Obsah alba:

 1. Revolt without a Name
 2. Shiva World Dance Party
 3. Stuff that Matters
 4. Earth Café
 5. Rebel Against Me
 6. Wolves at the Gate
 7. Life-Worshipping Bastards
 8. Satyros
 9. Karma to Burn
 10. The Astralnaut
 11. Ziemie Niczyje (bonus)

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *