Menu stránek
Menu kategorií
Nové album Tomáše Kočka & Orchestru právě vychází!

Nové album Tomáše Kočka & Orchestru právě vychází!

Tomáš Kočko & Orchestr vydává další hudební kolekci! Nové album s názvem „Cestou na jih“ provede vesele i „zadoomaně“ moravskými etnoregiony z rodného severu Tomáše Kočka přes tajemné Kopanice až na vinný jih. Deska vychází u Indies Happy Trails.

Žánrovou pestrostí a nadhledem album odkazuje ke staršímu úspěšnému počinu „Poplór“. Fanoušci se tak mohou těšit na symfonickou pompu, koketování s heavy metalem, nefalšovanou dechovku, ulítlý dixieland či dokonce jen na prostou linku cimbálu na pozadí beat boxu se zpěvem Alice Holubové …

Pro účely nahrávání rozšířil Tomáš Kočko svůj Orchestr o kupu zajímavých hostů jakými jsou Zuzana Lapčíková, Alice Holubová (Hradišťan), legendy brněnského jazzu Jaromír Hnilička a Mojmír Bártek, Petr Vavřík (Buty) nebo Miroslav Kolacia s Petrem Pavlincem (Horňácká cimbálová muzika Martina Hrbáče).

Velký podíl dechových nástrojů dává tušit, že Tomáš Kočko o dechovce coby posledním stadiu lidové hudby u nás přemýšlí, a to se odrazilo i na obsahu nového alba. Jak? Tož, poslechněte, uslyšíte!

Novou desku čekají také tři speciální křestní koncerty: 1. 11. v Brně v klubu Melodka, 6. 11.Českém Rozhlase Ostrava a 6. 12. v Praze v klubu Kaštan.

 

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × five =