Menu stránek
Menu kategorií
Ray-Band vydávají debutovou desku Blues Jeans

Ray-Band vydávají debutovou desku Blues Jeans

Pražská rocková skupina Ray-Band hrající hudbu na pomezí klasického blues-rocku a funky vydává své debutové album s názvem Blues Jeans. Pětice mladých hudebníků z Prahy seskupená kolem leadra Jonáše Ledeckého na své první album nahrála 14 anglicky zpívaných písniček ze svého repertoáru.

Skupinu Ray-Band založil v roce 2009 skladatel, textař, výtvarník, kytarista a zpěvák Jonáš Ledecký (19) původně pod názvem Marshall. Nyní kromě Ledeckého skupinu Ray-Band tvoří bubeník Filip Zangi (18), zpěvák a saxofonista Max Hruška (19), kytarista David Sedláček (19) a baskytarista Tomáš Breburda (20). Během zatím krátké společné historie už stihla skupina Ray-Band odehrát několik důležitých koncertů. Mezi ty nejdůležitější určitě patři například koncert k padesátinám zpěváka a bubeníka Davida Kollera v klubu MeetFactory, vystoupení v Hard Rock Café jako předkapela zpěváka a hitmakera Petera Nagy či hostování na vánočním koncertu Janka Ledeckého.

Písničky na debutové album Blues Jeans vznikaly v průběhu posledních dvou let. Výhradním autorem všech písniček je frontman kapely Jonáš Ledecký, který se nikterak netají tím, že mezi jeho hudební vzory patří například kapely Rolling Stones, Aerosmith či Led Zeppelin. Velmi důležité jsou pro Ledeckého texty. Snaží se, aby měly smysl a přitom byly vtipné. Přísný dozor nad jazykovou stránkou textů měl americký muzikálový režisér Robert Johanson a britský baskytarista Dave Mendez.

„Naše písničky mají spíš pobavit, než něco zásadního řešit. Snažil jsem se, aby texty byly vtipné a dobře se nám zpívaly“ říká frontman skupiny Jonáš Ledecký a pokračuje: „Práce na albu Blues Jeans byla pro mě velká výzva. Nikdy jsem sám žádný takhle rozsáhlý projekt nedělal. Ohlídat všechno od prvního tónu, prvního slova textu, přes nahrávání, grafiku obalu až po poslední korekturu, bylo opravdu náročné. Teď jen doufám, že to nebyla zbytečná práce, že se naše album bude lidem líbit.“

Nahrávka vznikala v rodinném studiu Home Sweet Home, závěrečného mixu a masteringu se potom ujal slovenský producent, kytarista a zvukový designer Michal Kovalčík.

„Práce na Jonášově albu Blues Jeans byla radost! Jonáš má i jako producent jasnou představu o tom, jak jeho písničky mají znít a umí svůj názor precizně vyjádřit.“ říká Michal Kovalčík – producent a zvukový designer. „Muzika kapely Ray-Band má pro mě ten krásný vintage nádech v tom nejlepším slova smyslu. Téhle muzice totiž sluší úplně normální hraní a zpívání a ne žádné sofistikované studiové čarování, bez kterého se, bohužel, většina současné populární hudby neobejde “, dodává Kovalčík.

Album Blues Jeans vychází na labelu Ice Music a v distribuci bude jak v síti prodejen Bontonland, tak prostřednictvím elektronických servisů včetně iTunes. U příležitosti vydání alba skupina uspořádá pro své přátele, fanoušky a příznivce křest, na kterém zahraje průřez albem Blues Jeans i několik novinek. Koncert a křest alba proběhne 8. 12. 2012 od 19.00 v pražském klubu Popocafepetl Újezd a kromě skupiny Ray-Band na něm zahraje i další skupina A-Bomb.

„Budeme se teď snažit hlavně co nejvíce hrát. V nejbližších měsících klubové koncerty a v létě bychom rádi hráli na hudebních festivalech. Některé skladby z našeho nového CD dáme fanouškům volně k dispozici prostřednictvím našich profilů na Facebooku, YouTube a SoundCloud“, říká Jonáš Ledecký.

 

 

 

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *