Menu stránek
Menu kategorií
Tomáš Kočko & ORCHESTR natočí CD „Živě“

Tomáš Kočko & ORCHESTR natočí CD „Živě“

Tomáš Kočko & ORCHESTR připravují na konec listopadu vydání svého prvního živého alba. Záznam bude pořízen během speciálního vystoupení s cimbálovou muzikou Velká Morava, a to 21. října od 19:00 ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava.

Tomas_Kocko_fotoNápad na natočení koncertní verze skladeb zrál již delší čas, v tuto chvíli má skupina na svém kontě osm studiových počinů. Poslední deska s názvem Cestou na jih byla oceněna soškou Anděla, stejně jako Poplór, vydaný v roce 2006. „Volání fanoušků po živém albu bylo důležitým motorem a spolupráce s cimbálovou muzikou dala tomuto plánu definitivní impuls. Naše muzika obohacená o řízný cimbál, divoké smyčce a slovácké vokály dostává nový rozměr a byla by škoda nezaznamenat ji právě v tomto tvaru,“ uvedl k realizaci Tomáš Kočko. „Chystaná nahrávka bude mít jednoduchý název – ŽIVĚ. Jde o dvojsmysl, neboť CD bude zároveň věnováno Živě – staroslovanské bohyni, dárkyni životodárné síly a úrody, ochránkyni rodiny, manželství a dětí …,“ dodal Kočko.

Novinka bude pokřtěna v předvánočním čase v rámci tradičního adventní turné, které bude zahrnovat cca 20 měst napříč Českou republikou.

Vstupenky na koncert v ČRo Ostrava jsou v limitované sérii k zakoupení na jeho recepci (Dr. Šmerala 2), rezervace je možná na tel. 596203111.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + ten =