Menu stránek
Menu kategorií
Zpěvák a skladatel YUSUF/CAT STEVENS se vrací po pěti letech s novým albem

Zpěvák a skladatel YUSUF/CAT STEVENS se vrací po pěti letech s novým albem

Legendární zpěvák, skladatel a člen rockandrollové síně slávy Yusuf/Cat Stevens oznámil, že 24. října 2014 vydá po pětileté přestávce své nové studiové album Tell ‘Em I’m Gone.

yusufAlbum, které bude obsahovat deset nových nahrávek, se natáčelo na několika místech po celém světě, včetně Los Angeles, Dubaje, Bruselu a Londýna. Z poloviny bude tvořeno autorskými skladbami, dalších pět oblíbených písniček si zpěvák přezpíval ve svých aranžích. Na albu spolupracoval s Richardem Thompsonem, bluesovou legendou Charliem Musselwhitem, zpěvákem a skladatelem Bonniem “Prince” Billym a kytaristou Mattem Sweeneyem. Produkce se ujal Cat Stevens společně s Rickem Rubinem, stejně tak finálního mixu se zhostil sám autor společně s Paulem Samwell-Smithem.

Světová premiéra prvního singlu “Dying To Live” je k dispozici na RollingStone.com.

Toto nové spojení Cata Stevense a Legacy Recordings zahrnuje nejen spolupráci na nových projektech, ale i na stávajícím katalogu, dříve nevydaném živém materiálu a audio i video pokladech ze soukromého Stevensova archivu. Nové album
Tell ‘Em I’m Gone je pouhým prvním krokem ze široké spolupráce, která bude pokračovat v následujících letech.

“I když jsem se v průběhu své padesátileté hudební kariéry dotkl mnoha různých lyrických terénů, melodických údolí i duchovních objevů, vždy existovala cesta, po které jsem se chtěl vydat. Skrytá v pozadí, za tou proslulou personou, číhalo mé R&B alter-ego, které čekalo, až se osvobodí,” říká Yusuf k novému albu. “Co je pro mě silné a hluboké zjištění, kterému jsem musel čelit? Že mám v sobě vrozený boj za svobodu! Není to to, o čem většina lidí sní? Hudba a především blues už pro mnohé znamenalo vysvobození od pout bohatství a síly.”

První úspěchy zaznamenal Cat Stevens už jako teenager v šedesátých letech v rodné Británii, během následujícího desetiletí se díky svému talentu a fascinující hudební tvorbě proslavil po celém světě. Jeho skladby “Wild World”, “Peace Train,” “Father and Son” a “Morning Has Broken” se staly folkovými evergreeny, které oslovují i dnešní generace. V roce 1977 Cat Stevens přestoupil na islámskou víru, vzdal se hudební kariéry a začal spolupracovat s humanitárními a vzdělávacími organizacemi. V roce 2006 se už jako Yusuf vrátil k hudbě a vydal album “An Other Cup.” V březnu 2014 byl uveden do světové rockandrollové síně slávy.

Obsah alba:

  1. I Was Raised In Babylon (Yusuf)
  2. Big Boss Man (Luther Dixon-Al Smith)
  3. Dying To Live (Edgar Winter)
  4. You Are My Sunshine (Jimmie Davis-Charles Mitchell, arr. Yusuf)
  5. Editing Floor Blues (Yusuf)
  6. Cat And The Dog Trap (Yusuf)
  7. Gold Digger (Yusuf)
  8. The Devil Came From Kansas (Gary Brooker-Keith Reid)
  9. Tell ‘Em I’m Gone (originally “Take This Hammer,” arr. Yusuf)
  10. Doors (Yusuf)

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *