Def Leppard chystají živou desku

V létě vyjde nové živé album skupiny Def Leppard. Bude se jmenovat Mirrorball a skupina na něj nahraje tři zcela nové písně, které by měly být první ochutnávkou na následující studiové album.

Kromě těchto dvou desek skupina plánuje i vydání knihy, která by měla obsahovat fotografie za posledních 30 let jejich vystupování. Autorem fotografií je Ross Halfin a kniha by měla vyjít letos v červnu pod názvem Def Leppard, The Definitive Visual History.

V létě se zároveň kapela vydá na koncertní turné, takže více jak tři nové písně nestihla. Zbytek si prý nechá na nadcházející album. První píseň se jmenuje Undefeated a jedná se o vokálovou skladbu s pianem, druhá naopak rockově – popová pohodička s názvem All About Believin‘ a třetí píseň je naprostá rocková pecka Kings of the World, kterou zpěvák skupiny Joe Elliott označil za podobnou rockovou hymnu jako We Will Rock You od skupiny Queen.

Písně na živé album byly nahrány na koncertech v rámci let 2008 a 2009. Mezi vybranými hity tak budou např. Pour Some Sugar on Me, Rock of Ages, Foolin‘, Hysteria, Photograph a Bringing on the Heartache. Turné začná v červnu a skupina chce na koncertech všechny nové písně zahrát. Během koncertování budou pokračovat na dalších písních na nové album, které by mohlo vyjít v létě 2012, nejpozději na Vánoce stejného roku.

Zdroj: Billboard

Foto: wikimedia