Menu stránek
Menu kategorií
Guano Apes se vrátili i s novým albem

Guano Apes se vrátili i s novým albem

Německá skupina Guano Apes se vrací na scénu v sestavě z dob své největší slávy (Henning Rümenapp, Dennis Poschwatta, Stefan Ude a Sandra Nasic). Samozřejmě pokud plánujete návrat, musíte si být jistí, že budete alespoň tak dobří, jako ve chvíli, kdy jste scénu opouštěli, ne-li lepší. Jsme rádi, že můžeme říci, že Guano Apes znějí energičtěji a jsou v lepší formě než kdy dříve. A chystají se to pěkně rozjet. U příležitosti svého návratu vydávájaí novou desku nesoucí název Bel Air a vychází 4.4.2011. Za pilotní singl byla vybrána píseň Oh What A Night.


Bel Air je jednou z nejznámějších čtvrtí Los Angeles (v novinách L.A. Times jednou poznamenali, že je to “součást města, která je mu zároveň hodně vzdálená”) propůjčuje nové desce jméno, což je dost jasnou indikací toho, že kapela se vědomě snaží dobýt nové teritorium a rozhodně už se nepohybuje na rozhraní. Sandra dokazuje, ať už v hymnické “When The Ships Arrive” nebo v hravé “Sunday Lover”, že její nevázaný zpěv je naprosto dokonale doplňován laserově ostrou rytmickou sekcí. Je jasné, že do koncertních hal se vrátí s obrovskou energií.

Ukázalo se, že nápad vzít si na post producenta Jona Schumanna, byl velice inspirujícím činem. Jeho prvotřídní spolupráce s formacemi jako Carpark North, Mew a Kent mu již přinesla ceny Grammy ve Švédsku a v jeho rodném Dánsku. Když k němu připočteme trojnásobného držitele Grammy Toma Lord-Alge (jeho reference jsou opravdu bohaté, pro představu snad stačí zmínit U2, Coldplay, Oasis a Pink), Terryho Date (Pantera, Soundgarden a další) a Randy Stauba (např. Metallica, Nickelback) u mixážního pultu, je jasné, že výsledkem bude zvuk lepší než kdy dříve. A kromě toho, kapela jako taková už si prošla nejistými začátky, ze kterých se poučila a vytvořila si svůj vlastní vyrovnaný prostor ke skládání a hraní, a vyřadila tak ze hry pochybovače, rádce a patolízaly, kteří mohou mladé formující se kapele způsobit mnoho zmatků a pochybností. Když Sanda Nasic zpívá, že “Tentokrát se ujistím, že se nebudeš cítit nejistě”, je jasné, že hovoří k sobě a své kapele stejně tak, jako k publiku, které s nimi vyrostlo. Je opravdu znát, že Guano Apes jsou nyní připraveni na všechno. Plameny v jejich očích hoří jasně.

Zdroj: Sony BMG

Foto: Daniel Cramer, Sony