Menu stránek
Menu kategorií
The Script „Science & Faith“

The Script „Science & Faith“

Nové album vychází 11. října a obsahuje první singl „For The First Time“

Tři kluci z Dublinu, Danny O’Donoghue, Mark Sheehan a Glen Power – známí jako The Script – se vrací s novým albem, které navazuje na jejich úspěšný eponymní debut z roku 2008, kterého se prodalo 1,8 milionů kusů a který se stal celosvětovým hitem.

Návyková směs hip hopových rytmů,  příjemných a chytlavých melodií ve spojení s břitkými texty, které mají co říci. To vše podávané Dannyho medovým hlasem a procítěným přednesem, který ale zvládne i silné, hymnické refrény, čímž se „Science & Faith“ vyhnulo všem nástrahám spojeným s vydáním druhého alba.

Když se toto trio usadilo v Londýně a začalo psát a skládat, zjistilo, že vážné, emocemi nabité mini-příběhy se na ně valí ze všech stran. Tak vznikla skladba „Exit Wounds“, která vypráví o tom, co všechno mohou způsobit narušené vztahy nebo „You Won’t Feel A Thing“, která je o snášení všech nástrah a ran krutého osudu, jen abyste ochránili své nejbližší.

Mezi další skvělé skladby patří například první singl „For The First Time“, který vyšel 5. září nebo „Nothing“, která vypráví o člověku se zlomeným srdcem, jenž opilý volá své ztracené lásce („To zažil každý z nás,“ říká k tomu Danny).  Dále je zde „If You Ever Come Back,“ skladba o tom, že pro případ, že by se člověk, kterého milujeme, rozhodl vrátit, radši necháváme dveře stále pootevřené, a také titulní píseň „Science & Faith“ s všeobecným tématem, že láska je na světě to nejdůležitější.

„Všechna tato témata se ale vždycky snažíme nahlížet i z optimistického úhlu pohledu,“ tvrdí Danny. „Zabýváme se složitými pocity co nejjednodušším způsobem, to je ta věc, se kterou se v našich skladbách potýkáme.“

„Na první poslech se naše skladby mohou zdát pochmurné,“ dodává Mark. „Ale myslím si, že i díky tomu, že jsme Irové, můžete v jejich podtextu vždycky najít naději. Je to o schopnosti dokázat se se vším vypořádat a překonat to. Irové, ať jsou věci jakkoli špatné, se vždycky seberou a nevzdávají se.“

Album „The Script“ z roku 2008, které obsahovalo hity jako „We Cry“, „Breakeven“ a „The Man Who Can’t Be Moved“ se okamžitě po svém vydání dostalo na první příčku britských a irských hitparád. Trio bylo dokonce osobně požádáno Paulem McCartneym, aby mu dělalo předskokany při jeho amerických halových vystoupeních. Dá se předpokládat, že „Science & Faith“ zanechá obdobný dojem a bude rovněž slavit úspěchy.

The Script jsou Danny O’Donoghue (zpěv/klávesy), Mark Sheehan (kytara) a Glen Power (bicí).