Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Džemfest – Šumperk

23.10.2015 @ 20:00 - 23:00

Pořadatelé Džemfestu slibovali, že letos na festivalu zahraje jedna legendární kapela, jeden hitmaker a dvě vycházející hvězdy českého hudebního nebe. Po zveřejnění programu je zřejmé, že slovo dodrželi do puntíku.

Mnaga_DzemfestV pátek 23. října vystoupí v Domě kultury Šumperk kultovní skupina Mňága a Žďorp, autor řady úspěšných písní Michal Hrůza, dále skupina Slza a dvojice Light & Love. „Skupina Slza nyní patří v Česku mezi nejhranější interprety, každý určitě zná její velké hity Lhůta záruční nebo Celibát. Duo Light & Love zase bourá české rádiové žebříčky úspěšnou písní Blueberry sky,” představuje účinkující pořadatel akce Ondřej Polák.

„Na Džemfestu uslyší návštěvníci také opavskou kapelu Munroe a vítěze vyhledávací soutěže Džemkap, kterého vybereme během června,” doplnil Ondřej Polák.

Džemfest zveřejňuje program vždy 1. června, poté, co skončí slevová akce na vstupenky Zajíc v pytli, během které si mohou zájemci koupit lístek na Džemfest za poloviční cenu, aniž by ale znali přesný program. „Letos jsme takto prodali necelé dvě stovky vstupenek,” spočítal Ondřej Polák.

Vedle hlavního programu v domě kultury nabídne Džemfest bohatý doprovodný program. Ten začne 16. října koncertem skupiny O5 a Radeček v Loučné nad Desnou a bude pokračovat 22. října recitálem písničkáře Jana Buriana v šumperské knihovně. Festival pak vyvrcholí 24. října v kině Oko, kde se uskuteční ČEZ filmová scéna Džemfestu. Ta chystá unikátní projekci nově objevené komedie Milenky starého kriminálníka s Vlastou Burianem v hlavní roli. Němý film z roku 1927 doprovodí improvizační hrou přímo před plátnem klavíristé Zdeněk Dočekal a Jan Horníček.

Více na www.dzemfest.cz

O festivalu

Festival Džemfest, který se koná od roku 2000 v polovině října v Šumperku, patří mezi nejúspěšnější akce v kraji. Poslední ročníky bývají vyprodané (1500 lidí) a zřejmě se jedná o největší rockový festival konaný pod střechou v ČR.

Vedle hlavního programu se v rámci Džemfestu koná řada doprovodných kulturních akcí ve spolupráci s místní knihovnou, divadlem, kinem, domem kultury a H-clubem.

Džemfest se pravidelně orientuje také na sociální oblast, využivá popularity u mladých lidí při kampani Daruj Fest, kterou mobilizuje k darování krve a krevní plazmy. Každý rok Džemfest navštěvují děti z dětských domovů, aby na vlastní kůži zažily (často svůj první) festival. Loni vystoupila v hlavním programu Džemfestu kapela The Tap Tap, kterou tvoří dvacet hudebníků z Jedličkova ústavu v Praze. V roce 2013 obdržel Džemfest Cenu Města Šumperk v kategorii Kultura. V roce 2014 obdržel festival Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultur

Podrobnosti

Datum:
23.10.2015
Čas:
20:00 - 23:00
Rubrika Akce:

Místo konání

Dům kultury Šumperk
Fialova 3
Šumperk,Česká republika