Menu stránek
Menu kategorií
Bubenické duo Borlai & Mráz v ČR

Bubenické duo Borlai & Mráz v ČR

Bubenická dvojice Gergo Borlai & Dalibor Mráz si pro své příznivce připravili sérii 3 koncertů. Jejich vystoupení nabízí strhující podívanou na osobitý styl obou hráčů, kteří jsou připraveni předat veřejnosti své zkušenosti ve workshopech.

Plakat_Gergo_DaliborKoncerty proběhnou v termínech:

  • 10. 3. 2015 – MUSIC CITY – PRAHA
  • 12. 3. 2015 – CLUB MELODKA – BRNO
  • 14. 3. 2015 – COOLTOUR – OSTRAVA

Gergo Borlai (bubeník, skladatel)

Gergo se narodil v roce 1978 v Maďarsku. Na bubny začal hrát již jako tříletý, kdy si zamiloval poslech nahrávek Herbieho Hancocka či Dava Brubecka. V šesti letech byl přijat na hudební školu, kde ohromil učitele svými improvizačnímu schopnostmi.

V Maďarsku získal 2x ocenění Bubeník roku a jeho sbírka ocenění se rozšířila dále o dvě ceny za celoživotní dílo, dvě zlatá alba a v roce 2004 získal cenu zlaté paličky. Jeho jméno se objevuje na více jak 130 albech různých žánrů. A na svém kontě má také tři sólová alba. Své první album nahrál už jako sedmnáctiletý, a to pod názvem „17“ ( BMG,1998 ), druhé album v roce 2004 pod názvem „Sausage”(Tom Tom Records) a třetí s názvem „MMM“ (Authors Edition, 2010)

Gergo se stal jedním z nejvíce fascinujících hráčů na bicí a jeho popularita roste díky jeho dechberoucím sólům na YouTube. V současné době koncertuje po celém světě a jeho workshopy jsou odbornou veřejností ceněny hodně vysoko. Na pódiu se potkal s osobnostmi jako Gary Willis, Scott Kinsey, Steve Tavaglione, Walt Fowler, Bob Mintzer, Hiram Bullock, L. Shankar, Vernon Reid, Iain Ballamy, Al DiMeola, Nguyen Lee, Hadrien Feraud.

Jak sám říká, nejvíc jeho hru ovlivnili hráči jako Dennis Chambers, Harvey Mason, Vinnie Colaiuta, Billy Cobham či Terry Bozzio. Je firemním hráčem Drum Craft, Paiste cymbals, Ficfirth drumstick.

Dalibor Mráz (skladatel, bubeník)

Dalibor se narodil v roce 1992 v Ostravě, kde také vystudoval Janáčkovou Konzervatoř. Už v 7 letech nastoupil na základní školu s hudebním zaměřením a rozhodně lze říci, že to byl dobrý krok, protože dnes je vítězem několika státních cen. Vyhrál 3x celostátní kolo soutěže ZUŠ, jednou ve hře na bicí soupravu a 2 x pod hlavičkou bubenického souboru BumbumBand.

Dnes je považován za jednoho z nejslibnějších světových bubeníků. Studoval v zahraničí u Thomase Langa, Benny Greba, Stephana Emiga, Oli Rubowa. Jejich vliv jej vedl, aby začal rozvíjet svůj vlastní styl a začal pořádat své sólové vystoupení nejen po České republice ale i Slovensku a Polsku, Itálii nebo Španělsku, včetně dvou mezinárodních bubenických festivalů ve Vysokém Mýtě, kde se na pódiu potkal s bubeníky jako je Dave Elitch nebo Craig Blundell.

V 17 letech vydal bubenické DVD „Virtual Drum festival“ (2011), které vyšlo na českém i slovenském trhu. O dva roky později vyšlo i jeho osobní „SONOR DVD“, které si vzalo pod křídla německá společnost SONOR.

V listopadu roku 2010 se stal firemním hráčem světové značky činelů “ UFIP “ a záhy také hraje pod značkou SONOR a VIC FIRTH Spolupracuje s řadou světových hráčů, jako je například Mike Terrana, Fernando Saunders, Gyöngyösi Gábor, Oliver Lee, Laweance Lina a mnoho dalších. Jako bubeník účinkuje v kapelách Fernanda Saunderse (americký světový baskytarista), spolupracuje s českou zpěvačkou Elis – jeho sestrou a dalšími interprety.

Přestože se specializuje na bicí, je také známý jako hudební skladatel. Na svém kontě má nespočet autorských hudebních děl pro filmy, TV show, reklamy a firemní videa. Své první skladatelské album vydal již v 16 letech. Jeho dílo bylo využito pro dokumentární film: „ Kolik příběhů má den“ a „Kolik příběhů má den 2“, který měl premiéru v New Yorku.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ten − eight =