Menu stránek
Menu kategorií
Chodrockfest je tu již za 14 dní!

Chodrockfest je tu již za 14 dní!

Domažlický open-air festival působí na české festivalové mapě od roku 2011. Chodská metropole, Domažlice, je dějištěm tohoto festivalu každý srpen a datum festivalu se vždy částečně překrývá s domažlickými Chodskými slavnostmi.

chrf2015_tisk2Festival je populární nejen díky hudební nabídce, ale především také díky festivalově atypickému prostředí. Areál festivalu tvoří jezdecký oddíl a festival se odehrává na několika velkých písčitých „terasách“ a dokola je uzavřen stromy. Celé prostředí tak působí na návštěvníky velmi příjemně a je zároveň i ochranou v případě tropického počasí. Návštěvníci začali označovat festival jako plážový a to právě díky písčitému povrchu, který se ovšem ukázal jako velmi vhodný i v případě deštivého počasí.

V roce 2015 se koná 5. ročník a termín festivalu připadá na 14. – 15. srpna. Na návštěvníky čeká kromě hudební nabídky doprovodný program, soutěže o ceny a také obvyklý festivalový servis, na který jsou již v Domažlicích zvyklí. Výhodou je stanové městečko bezprostředně sousedící s festivalovým areálem a také krátká vzdálenost do centra města, kam si návštěvníci mohou „odskočit“ na probíhající Chodské slavnosti. Festival se odehrává na dvou střídajících se scénách a k dispozici jsou i velkokapacitní stany. Kompletní informace o festivalu, včetně těch praktických, jsou k dispozici na oficiální festivalovém webu.

Jedním z hlavních účinkujících letošního ročníku bude David Koller se svojí kapelou. Kollera čeká před domažlickým publikem na Chodrockfestu premiéra. Již tradičně se na plážové party v Domažlicích představí rockový Walda gang v originálním podání hitů Waldemara Matušky s jeho velkou estrádou a zábavním programem. Chybět nebude po několika leté pauze ani úderný ŠKWOR v čele s Petrem Hrdličkou. Premiéra čeká také na populární kapelu Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí. Na Chodrockfestu se také představí rychle stoupající hvězda české hudební scény – kapela Jelen. V hudebním etheru v současnosti zní především její hit Magdaléna nebo „Co bylo dál?“, na kterém se podílela i Jana Kirschner. Dále nebudou chybět v regionu dobře známí Dymytry nebo Olda Říha s Katapultem.

Místo konání: Domažlice

Typ: multižánrový open-air festival

Datum konání: 14. – 15. 8. 2015

Více informací na webových stránkách festivalu www.chodrockfest.cz

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *