Menu stránek
Menu kategorií
Elvis Costello poprvé v Praze

Elvis Costello poprvé v Praze

Dne 4. listopadu 2011 se splní další sen příznivců moderní rockové a popové hudby. Do Prahy vůbec poprvé zavítá se svým komorním vystoupením Angličan s irskou krví Elvis Costello.

Velká pražská pětka nejlepších hudebníků, písničkářů, zpěváků a autorů současnosti se tímto koncertem završuje – po Dylanovi, Cohenovi, Springsteenovi a Waitsovi tedy přijíždí i Elvis Costello, který snad nejvíce ze svých pomyslných kolegů přesahuje různé hudební žánry.

Elvis Costello vydal přes třicet desek, mihnul se ve více než deseti filmech a je autorem jedné knihy. Spolupracoval s Paulem McCartneym, Burtem Bacharachem, Tony Bennettem, Brianem Enem, Rubénem Bladesem a nejméně dvaceti dalšími významnými hudebníky. Koncem sedmdesátých let se stal průkopníkem nové vlny, poté se svými alby vyznal z lásky k soulu a country music, experimentoval s klasickou hudbou s Brodsky Quartetem, s Paulem Mc Cartneym skládal jiskřivý pop, lehce nahlédl do jazzového světa a obloukem se přes pop a soul opět vrátil ke spolupráci s producentem T-Bone Burnettem na svém posledním skvostném albu National Ransom.

Elvis Costello je někdy pichlavý jako bodlák, pokud chce, jeho texty dokážou být nemilosrdně kousavé, může vám ale také vehnat slzy do očí svými nahořklými baladami nebo vám roztančit nohy solidním rock´n´rollovým rytmem. To všechno bude Elvis Costello v Praze v roce 2011.

4. 11. 2011 20 hodin

Praha Kongresové centrum – Kongresový sál

Vstupenky Ticketpro

Ceny od 990,- Kč

 

Zdroj: Sony Music

Foto: James O´Mara, Sony