Menu stránek
Menu kategorií
Festival Mariánské léto Brno nabírá obrátky!

Festival Mariánské léto Brno nabírá obrátky!

Ačkoliv jde o první ročník, tak se festival Mariánské léto v Brně- Líšni, správným názvem Mazda Mariánské léto Brno, trefil opravdu do černého. Brno žije festivalovou novinkou a seznam účinkujících s jejich netypickými koncerty slibuje špičkovou kvalitu. V čele s Davidem Kollerem, který zahraje netradičně – unplugged a ještě možná vystoupí se svým synem Adamem, se kterým bubnovali oba ve strhujícím závěru koncertů turné skupiny Lucie.

MazdaMarianskeLetoVe vynikající formě a s novinkami zahrají elektro-popoví Skyline, kteří drží laťku svojí muziky se skrilexovskými prvky a skvělou Markou Rybin hodně vysoko. Pražští Wohnouti tráví v současnosti čas ve studiu Sono a tak uslyšíme nějakou úplně zbrusu novou skladbu a samozřejmě nejoblíbenější pecky.

Čechomor si připravil dokonce hosty dva, z čehož je jeden ze zahraničí. Jejich jména se teprve dovíme těsně před festivalem. Domácí Poletíme?, kteří překvapili desetitisícový dav na JamRocku v Žamberku, když vystoupili v hlavním čase a takříkajíc „to urvali“ a roztančili celé publikum a totéž se chystají i v domácím prostředí, kde to bývá mnohdy daleko těžší.

Anna K přiveze sebou kompletní akustický set, obohacený o perkuse – koncert, který byl dosud vždy beznadějně vyprodán. Na novém albu pilně pracuje i skupina MIG 21 v čele s Jirkou Macháčkem, který paralelně natáčí nový film. I tady uslyšíme něco zcela nového.

Převážně ženskou částí publika oblíbení UDG chystají nejlepší pecky plné rytmu a zároveň poetických textů. Objev letošního roku a zároveň držitelka ocenění Anděl 2014 – Lenny potěší všechny, kteří mají rádi současnou světovou muziku v kombinaci s klavírem a chraplavým hlasem, který tato krásná zpěvačka, dcera Lenky Filipové, má.

Festival zahájí vynikající ostřílená partička Prague Conspiracy – jedna z nejlepších rock-rokenrolových kapel u nás s prvky ska.

Diváky pobaví Karel Hynek velmi dobře známý z pořadu HBO Na Stojáka. Detailní info najdete na Facebooku nebo oficiálních stránkách festivalu www.marianskeleto.cz

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven − three =