Menu stránek
Menu kategorií
Film Music Prague a rádio Classic Praha uvádí: Hudba Hollywoodu

Film Music Prague a rádio Classic Praha uvádí: Hudba Hollywoodu

Unikátní program nabídne 4. ročník festivalu Film Music Prague. V rámci koncertu „Hudba Hollywoodu“, který proběhne 23. 4. od 20:00 v Dvořákově síni Rudolfina, zazní hned několik světových premiér filmové hudby.

Hudba Hollywoodu„Máme tu čest uvést hudbu z připravovaného hororu Crimson Peak, který přijde do kin až v říjnu tohoto roku. Dirigovat bude sám její autor, španělský skladatel Fernando Velázquez, který je hlavní hvězdou letošního ročníku,“ prozradil Nikola Bojčev, ředitel festivalu Film Music Prague. Partnerem koncertu „Hudba Hollywoodu“ je stejně jako v roce minulém rádio Classic Praha. „Vzhledem k nové koncepci rádia, která zahrnuje více filmové a muzikálové hudby, jsme se rozhodli podporovat právě projekty zaměřené na tuto hudbu,“ vysvětluje Martina Klausová, programová ředitelka rádia Classic Praha a zároveň doplňuje: „Stejně jako v minulém roce se mohou posluchači rádia Classic Praha těšit na záznam celého koncertu.“

Další světovou novinkou koncertu, jenž bude na koncertě uvedena, je suita z úspěšného animovaného filmu Jak vycvičit draka 2. Autor hudby, skladatel John Powell, vytvořil skladbu speciálně pro tento koncert. Kromě uvedených hitů jsou pak na programu ukázky z filmů jako Království nebeské, Letopisy Narnie, Princ z Persie: Písky času, Xmen: Poslední vzdor, Doba ledová 2, Herkules nebo Shrek. Koncertní verze filmové muziky předvede pod taktovkou dirigenta Jamese Shearmana Český národní symfonický orchestr a Kühnův smíšený sbor. Jako sólistka se představí sopranistka Markéta Mátlová.

Festivalu, který se zaměřuje na hollywoodskou muziku a je jediným svého druhu v České republice, se pravidelně účastní světové legendy hudby filmového plátna, například oskaroví skladatelé Rachel Portman, Jan Kaczmarek, Nicholas Hooper nebo Ilan Eshkeri. V roce 2014 byl exkluzívním hostem festivalu americký skladatel Elliot Goldenthal, držitel Oscara za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, autor hudby k filmům Harry Potter 4, Thor nebo Rebelka. Část výtěžku z festivalu každoročně putuje na výzkum léčby rakoviny v Masarykově onkologickém ústavu v Brně. Program také připomene desáté výročí cunami v jihovýchodní Asii.

Podrobný program naleznete na webových stránkách www.hudbahollywoodu.cz. Vstupenky pořídíte za cenu 499 Kč.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 2 =