Menu stránek
Menu kategorií
FOB míří do Prahy spolu s Area Core a Repulsed

FOB míří do Prahy spolu s Area Core a Repulsed

Jednou ze zastávek tour k nové desce FOB Reap What You Sow, která v březnu vyšla i jako příloha časopisu Spark, bude pražský music klub HooDoo.

Táborští FOB vystoupí v pražském klubu HooDoo ve čtvrtek 25. dubna. Svojí novou desku představí také Area Core – The End is Near. Jako další host vystoupí Repulsed. Začátek akce 19: 00. Prvních 20 návštěvníků bude slosováno o nová CD.

Táborští husité, organizátoři známého festivalu Žižkův vraždící palcát F.O.B. se po necelých dvou letech vrací s novinkou „Reap What You Sow“! Dříve death/thrash metalové těleso na ní po angažování dreadatého démona na post vokalisty prohlubuje své experimentování s metalcorem a melodickými vokály v duchu zaoceánských tvrdých kapel. Na svém novém albu F.O.B. představují nejen daleko temnější zvuk dosažený vícestrunnými kytarami, ale i apokalyptický koncept o kataklysmatu v podobě povodně, která zničí lidstvo za jeho nadutou snahu diktovat přírodě své zákony. Přesně takhle lze parafrázovat hudbu, kterou nový počin F.O.B. „Reap What You Sow“ obsahuje. Můžete se tedy těšit na koncert, kde kapela představí desatero skladeb úderných jako boží přikázání, z nichž skvělý singl „Martyr“ je již k dispozici k poslechu!

Mladá Českolipská kapela AREA CORE se zviditelnila na druhém ročníku soutěže MetalGate Massacre. Umístila se až na druhém postu, nicméně se zalíbila MetalGate, který se rozhodl vydat její album. Area Core na desce prezentuje kvalitní metalcore nebo post-hardcore zaoceánského střihu v podobě rytmické smršti metalcoreových riffů, naštvaných growlů a melodických refrénů.

Skupina REPULSED vznikla na jaře roku 2010 a na svém kontě má jednak debutové ep „Blinded“ z roku 2011, a jednu stále aktuální novinku „Patterns“. Neopomínaje melodičnosti se kapela výrazně posouvá do progresivního death metalu. Hudbu REPULSED nejlíp vystihne přirovnání k řece. Místy je pořádně divoká, někdy se nečekaně zjeví klidná zákoutí, ale hlavně neustále meandruje a pořád plyne vpřed.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *