Menu stránek
Menu kategorií
Hellenic Darkness Festival 2015 – ROTTING CHRIST a další bojovníci z Řecka opět v Praze!

Hellenic Darkness Festival 2015 – ROTTING CHRIST a další bojovníci z Řecka opět v Praze!

MetalGate vás zve na řecký metalový večer, na němž se po dvou letech opět představí line-up tří kvalitních spolků ze země bájí a mýtů, doplněný o dvojici českých vyznavačů temnoty.

HellenicDarkness2015První ročník festivalu v roce 2013 měl obdobné, divácky úspěšné schéma a dva z tehdejších účastníků uvidíte i v ročníku 2015. Muzikanti i diváci si první řecký večer velmi užili a tak je tady jeho druhé pokračování.

Hlavní hvězdou celé akce bude athénská čtveřice ROTTING CHRIST, stálice světové metalové scény a jedna z nejdéle hrajících black metalových kapel vůbec, kterou určitě není třeba podrobněji představovat. Těšte se jak na skladby z aktuálního alba „Κατά τον δαίμονα εαυτού“, tak na osvědčené hitovky.

Headlinera bude mocně podporovat řecká black metalová legenda VARATHRON, která za více než čtvrtstoletí své existence vytvořila silný kult. Pro pochopení určujících rysů řeckého black metalu si stačí poslechnout „The Tressrising of Nyarlathotep“ a je jasno. Kapela právě v těchto dnech vydává nové album „Untrodden Corridors Of Hades“ a v Praze se tak představí s novým materiálem a v plné formě.

Dvojici temných řeckých hrdinů doplní pagan/black metaloví pohani KAWIR, nabízející klasicky pojatý temný pohanský metal, plný mytických bytostí a bohů, interpretovaný s úctou k žánru i k řeckému prostředí. Jedna z nejlepších pohanských kapel současnosti.

Českou stopu v helénské temnotě představují dvě zajímavé kapely. První je melodic blackened deathová formace SECRET OF DARKNESS. Ta, stejně jako Rotting Christ, bude na akci vystupovat již podruhé. Tím ale podobnosti nekončí. SoD, podobně jako Varathron, také vydají koncem letošního roku novou desku „Neotericus Universum“.

Pětici doplní druhý český zástupce, vítěz letošního ročníku MetalGate Masscre, českobudějovičtí DESIRE FOR SORROW. Tato melodic blacková smečka svá koncertní vystoupení opírá (kromě velice kvalitní hudby) o pohledné pódiové show, takže hned úvod festivalu potěší oko i ucho návštěvníka.

Helénská temnota se začne šířit v pražském klubu Nová Chmelnice v sobotu 28. února 2015. Vstupné na místě bude činit 350 Kč, v předprodeji v síti Ticketstream je za 300 Kč. Předprodej také běží na e-shopu Metalgate. Brány klubu se otevřou v 18:30, první apoštol temnot vystoupí úderem sedmé hodiny. Těšíme se na vás!