Menu stránek
Menu kategorií
Insania proměnila dvě nominace v cenách Anděl a představuje další singl

Insania proměnila dvě nominace v cenách Anděl a představuje další singl

Skupina Insania při vyhlašování cen Akademie populární hudby Anděl za rok 2013 proměnila nominace hned ve dvou kategoriích a tím potvrdila, že aktuální album Zapal dům poraž strom… patří k nejlepším rockovým nahrávkám, které na tuzemské scéně v loňském roce vyšly.

Zapal dum cover-front_malySoučasně představuje z oceněné desky druhý singl Sfoukni za mě svíci a dokončuje zatím nejúspěšnější turné v historii kapely.

Album Zapal dům poraž strom… vyšlo v listopadu minulého roku pod labelem XProduction/Redblack. V pátek 14. 3. získalo v pražském Paláci Akropolis ocenění Anděl hned ve dvou kategoriích: Hard & heavy a Punk & hard core. „Přečetli jsme si někde, že jsme nejpřeceňovanější česká kapela. Děkujeme porotám v obou kategoriích, že nás tak přeceňují. Je nám to milejší, než kdyby nás podceňovaly“, uvedl k prvenství hlavní představitel Insanie Poly. V minulosti skupina obdržela tutéž cenu ještě za nahrávku „Rock’n’Freud“, která vyšla v roce 2007.

Mezi příznivce kapely byl nyní vypuštěn po klipové Božské komedii další singl Sfoukni za mě svíci. Skladba neskrývá svůj hitový potenciál, nechybí jí však jedovatá příchuť, která k Insanii neodmyslitelně patří. „Je to nejpatetičtější věc na albu“, řekl Poly. „Písnička, která je možná na první poslech neškodná, ale pod povrchem má hodně jedu a pochybností až sebedestruktivního rázu. Není moudrý připouštět si ji příliš k tělu.“, dodal.

Od konce ledna se Insania vydala na koncertní tažení napříč celou republikou. Zájem o koncerty předčil očekávání, skupina hrála pro plné kluby. Na jaře se mohou fanoušci těšit ještě na tři vystoupení, a to v Brně, Kroměříži a v Ostravě.

 Aktuální termíny koncertů (Božská komedie Tour 2014):

  • 11. 4. Brno – Favál
  • 12. 4. Kroměříž – Stará masna
  • 8. 5. Ostrava – U Peciválů

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *