Menu stránek
Menu kategorií
Jana Lota zazpívá na koncertech a představí nový klip

Jana Lota zazpívá na koncertech a představí nový klip

Jana Lota vystoupí začátkem nového roku hned na několika koncertech.  Společně s kapelou O.G. and the Odd Gifts (projekt Ondřeje Galušky a dalších skvělých muzikantů) zazpívá 9. 1. od 20 hodin v pražské Malostranské besedě. Další příležitost slyšet na živo písničky této charismatické zpěvačky s osobitým hlasem bude 12. 2. od 20 hodin v klubu Blues sklep v centru Prahy, kde bude hostem Akustického řezu Marka Dusila, 7. 2. v plzeňském Anděl Cafe a 8. 2. v Café Einhorn v Klatovech.

Na koncertech zazní mimo jiné také písničky z aktuálního alba Jany Loty Děvčátko, které je výsledkem spolupráce s producentem a kytaristou skupiny J.A.R. Miroslavem Chyškou. Ke všem deseti písním, osobním zpovědím Jany Loty odrážejícím klíčové životní situace, kterými prošla, zpěvačka postupně natáčí videoklipy.  Další z nich, ke skladbě Sorrow, bude hotový 10. ledna. „S natáčením všech příběhů jsme v půlce. V řadě již páté video bude k vidění na mém webu a dalších mých profilových kanálech, a to od půlky ledna. Natáčení proběhlo opět ve spolupráci s mým dvorním kameramanem Zdeňkem Sopůškem Po dokončení scénáře, jsem měla trochu obavy, zda se pro oko diváka ve výsledku propojí čtyři prostředí, které jsem vymyslela. Ale již při natáčení v pražském experimentálním prostoru NoD vznikaly krásné záběry, zkrátka Zdeňkova kamera a posléze jeho postprodukce opět vzala za své. Moc si vážím spolupráce s ním. Je to úžasná pracovní symbióza“, říká Jana Lota.

Druhé sólové album Děvčátko vyšlo na jaře loňského roku a v roce 2007 mu předcházel debut s názvem Lidi. Jana Lota (30. 8. 1983) začínala s dívčí kapelou Atlantis, absolvovala Pražskou konzervatoř, spolupracovala s výraznými osobnostmi české hudební scény, například Ondřejem Konrádem, Michalem Pavlíčkem, J. P. Muchovem, kapelami Divokej Bill, Kryštof a Wohnout. K práci na autorském muzikálu Kudykam ji přizvali Petr Hapka a Michal Horáček. Píseň Duše z alba Děvčátko se objevila na soundtracku filmu Lidice. Jana Lota spolu s grafičkou a designérkou Markétou Jáňovou, dětmi ze Základní školy pro zrakově postižené žáky a žáky s vadami řeči v Opavě a dalšími nadšenci stojí za hudebně-výtvarným charitativním projektem Děvčátko tuší. Více informací na: www.janalota.com

 

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 − 4 =