Menu stránek
Menu kategorií
Kabát vyrazí na jaře na turné Banditi di Praga… po 30ti letech

Kabát vyrazí na jaře na turné Banditi di Praga… po 30ti letech

Po zralé úvaze se Kabát rozhodl použít na živo dechy. Ten nápad je zde již dlouho, a vyplývá to i z faktu, že se dechové nástroje a celé sekce často objevují v jeho nahrávkách. Nejde tedy o snahu překvapit za každou cenu, ale vzniklo to spontánně, kdy si kapela uvědomila, kolik jejích písní obsahuje tyto atributy, a co by se stalo, kdyby se z toho udělal fór, a v důsledku třeba polovina koncertu. Chuť mít živé dechy na koncertě je tu dávno, ale teď se to myšlenkově celé posunulo o kus dále!

Ano, jde to obejít pomocí různých playbacků, a mašinek, ale to prostě není ono. Živý Big Band… to je nenapodobitelná hudební hmota!

Celý projekt je v podstatě takové volné pokračování projektu Banditi di Praga, a suneme se obrazotvorně řečeno v čase, o již zmíněných asi 30let od původních Banditi di Praga. Spojení takto dvou rozličných žánrů není světový originál, ale přináší to skvělý hudební zážitek!

Kabát nabídne skalním samozřejmě své největší hity, ale objeví se i v posledních letech méně hrané skladby. V těch se ale již v originálních nahrávkách objevily atributy Big Bandu a Dixilandu, byť třeba v menším měřítku.

A na závěr co říká sama kapela: „Fanoušci Kabátu se nemusí ničeho obávat… Nejde v žádném případě o hokus pokus za každou cenu… Trumpety používáme dávno, a spojením s Big bandem to celé dostalo nový grády. Kabát si hraje to svý, a Big band se k nám přidá. Nesnažili jsme se, po dohodě s klukama co psali noty pro dechaře, o přearanžování Kabátu do Swingového kabátu, ale Big band funguje jako další dimenze, kterou si normálně na svých koncertech z mnoha nejen praktických důvodů nelajsneme.“

Termíny a místa konání koncertů:

  • 4. 4.2013 Pardubice, ČEZ ARENA
  • 27. 4.2013 Olomouc, Zimní stadion Olomouc
  • 30. 4.2013 Ostrava, ČEZ ARÉNA
  • 9. 5.2013 Brno, BVV Brno
  • 11. 5.2013 Plzeň, ČEZ ARÉNA
  • 14.5.2013 Praha, O2 aréna

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *