Menu stránek
Menu kategorií
Ken Hensley – Poslední turné rockové ikony!

Ken Hensley – Poslední turné rockové ikony!

Ken Hensley (* Kenneth Hensley, 24. srpna, 1945, v Hertfordshire, Anglie) je hráč na klávesové nástroje (hlavně na Hammondovy varhany), kytarista, zpěvák, skladatel a producent, nejvíce známý jako člen britské rockové skupiny Uriah Heep během 70. let

KEN HENSLEY A1Podílel se na většině skladeb této skupiny, jako na hitech „Look at Yourself“, „Lady in Black“, „Easy Livin‚“, „Stealin‚“ a „Free Me“. Neexistuje asi povolanější interpret klasických písní Uriah Heep. Právě Ken Hensley měl bezesporu největší zásluhu o zapsání této průkopnické kapely do rockových čítanek.

V polovině osmdesátých let se stáhl do ústraní, na přelomu milénia se však s velkou vervou vrátil na hudební scénu. V posledním období přesvědčil především deskou „Faster“ z roku 2011, která se nese ve znamení návratu k uriášovským kořenům.

V letošní roce se Ken Hensley rozhodl ukončit koncertování a proto je nyní zřejmě poslední šance vidět tohoto rockové barda na pódiu po boku jeho kapely Live Fire.

V roli předkapely se představí valašskomeziříčská skupina Ciment.

Vstupenky na koncert, jež se uskuteční 19. října 2013 v Kunovicích je možné zakoupit v obvyklých předprodejích, stejně jako v prodejních sítích Ticketportal a Ticketstream.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 + three =