MetalGate Massacre vol.4: první 2 finalisté jsou známí. Čekají však ještě dva!

V sobotu 23. března 2013 se po krátké pauze vrátil čtvrtý ročník soutěže metalových kapel MetalGate Massacre, a to prvním semifinálovým kolem, které proběhlo jako obvykle v pražském Matrix klubu. Za situace, kdy už takzvaně začíná jít do tuhého, jelikož je ve hře postup do samotného finále, změřila své síly opět čtveřice soutěžních kapel, tentokráte složená z metal-rockové kapely Silent Hill z Kunštátu, vystoupivší z pozice první Divoké karty, dále z rock-metalové formace Nobody Knows z Liberce, litoměřických death metalistů Anime Torment a pražské thrash-death metalové skupiny Spreading Dread.

Kromě tradičních návštěvníků soutěže, vyrazily tentokráte na místo i celé autobusy fanoušků mimopražských kapel, díky čemuž se na místě sešlo kolem 250 diváků! Tito svým hlasováním vybírali prvního z dvojice postupujících do finále.

Toho druhého volila na místě přítomná odborná porota ve složení Bruno Kovařík (baskytarista a zpěvák české death metalová ikony Hypnos), Jan Martínek (redaktor online magazínu Rockshock), Pavel Bartoň (redaktor Fobia zinu), Filip Robovski (baskytarista české thrash metalová legendy Kryptor) a David Třeška (hudební publicista).

A jak to tedy dopadlo? Hlasování diváků přineslo následující pořadí: první místo obsadili domácí Spreading Dread84 hlasy, druhé místo připadlo Anime Torment77 hlasy, třetí místo Nobody Knows59 hlasy a závěrečnou čtvrtou pozici obsadili Silent Hill6 hlasy.

Porota pak přiřkla první místo kapele Nobody Knows, které dala 6 hlasů. Druhé místo u porotců obsadili Spreading Dread5 hlasy a na třetím místě se, se shodným počtem 2 hlasů, umístili Anime Torment a Silent Hill.

Prvními dvěma finalisty se tedy staly kapely Spreading Dread a Nobody Knows!

Nyní nás čeká druhé semifinálové kolo, které proběhne v sobotu 6. dubna 2013 opět v pražském Matrix klubu. O zbývající dvě místa ve finále se utkají MERESIEW, ATTACK THE HERO, INTO DUST a SUNSET TRAIL.

V rámci večera rovněž pokřtíme aktuální desku Best Of Fuck Off!!! kapely Kryptor, čehož se ujme Bohouš Němec a taktéž se můžete těšit na autogramiádu členů této legendární formace.

Začínáme v 19:00, kdy se klub otevře pro diváky. Vstupné je jako vždy zdarma!

Přijďte podpořit své favority. Těšíme se na Vás!