MetalGate Massacre vol.5 – odstartováno!

Již pátý ročník soutěže metalových kapel MetalGate Massacre má úspěšně za sebou svůj ostrý start ve formě prvního základního kola, které proběhlo ve čtvrtek 16. 1. 2014 v pražském Music City Clubu. V rámci tohoto úvodního klání se utkala první čtveřice soutěžních kapel, jmenovitě českobudějovická black metalová formace Desire For Sorrow, plzeňská thrash metalová kapela 1000 Bombs, turnovský violence-electronica projekt All Friends Dead a psychedeličtí stoner rockeři The Thrill z Kyjova.

mgm_2koloCo se týká návštěvnosti, klub byl příjemně zaplněn a atmosféra důstojná, což se odrazilo na výborných výkonech všech soutěžících, kteří dbali nejen na hudební, ale i celkový pódiový projev.

Postupující do semifinále vybírali svým hlasováním nejen jako obvykle přítomní diváci, ale tentokráte i odborná porota ve složení Petr Korál (hudební publicista, moderátor Rádia Beat a Rádia 1), Serpenth (baskytarista Belphegor), Filip Robovski (baskytarista Kryptor) a rovněž dva zástupci laické metalové veřejnosti, Roman Vávra a Vlado.

A jak to tedy dopadlo? Na prvním místě se s celkovým počtem 30 hlasů umístili Desire For Sorrow. Druhá příčka připadla All Friends Dead s 18 hlasy. Třetí pozici obsadili 1000 Bombs s 12 hlasy a závěrečný čtvrtý post připadl The Thrill se 7 hlasy.

Do semifinálové části tedy postoupili Desire For Sorrow a All Friends Dead.

Nyní nás čeká druhé základní kolo, které se uskuteční opět ve čtvrtek 30. 1. 2014, opět v Music City Clubu. Své síly tentokráte změří kapely BEHIND OUR WALLS, ASSESSOR, THE REVOLT a SELF-DEFENCE.

Začínáme v 20:00. Klub je pro diváky otevřen v 19:00. Vstupné je jako vždy zdarma!

Rubriky