Menu stránek
Menu kategorií
MŇÁGA & ŽĎORP 25 let kapely – Dáreček Tour

MŇÁGA & ŽĎORP 25 let kapely – Dáreček Tour

Mňága a Žďorp letos slaví čtvrtstoletí od svého vzniku. Na Apríla vydala album Dáreček a 21. listopadu uspořádá speciální narozeninový koncert ve Velkém sále pražské Lucerny. Dorazí spousta hostů, mezi nimi například členové kapel Čechomor, Tata Bojs, Monkey Business, Kryštof nebo Vypsaná fiXa. Každý návštěvník obdrží zdarma nové CD Dáreček 2.

„Lucerna je pořád nejvíc sexy sál v Praze. Magické místo jako stvořené pro průlet čtvrtstoletím života,“ těší se zpěvák Mňágy a Žďorp Petr Fiala. „Zahrajeme si s mnoha hosty i s bývalými členy, projedeme všechna období kapely, dorazí kamarádi z Valmezu i z New Yorku. Nečekáme od toho večera nic menšího než pořádnej večírek, kterej si všichni skvěle užijeme,“ dodává.

V průběhu večera spolu s Mňágou vystoupí například Franta Černý a Karel Holas (Čechomor), Milan Cais (Tata Bojs), Richard Krajčo (Kryštof) , Petr Váša (Ty Syčáci), NU.C a Marka Rybin (Skyline), Márdi (Vypsaná fiXa), Matěj Ruppert a Tonya Graves (Monkey Business), Kato (Prago Union). Chybět nebudou ani bývalí členové Mňágy a Žďorp a spousta dalších gratulantů z hudební i nehudební scény.

Album Dáreček je plné předělávek skupiny od známých kolegů, obsahuje 2CD a DVD. Ke vzniku alba uvedl zpěvák skupiny Petr Fiala v rozhovoru pro iReport toto:

K dvojalbu by mělo byt připojeno i DVD s dokumentem o vzniku bestofky. Co jiného na něm ještě můžeme najít?
Na dvd jsou rozhovory se všemi zúčastněnými umělci, záběry ze studií – velkých i domácích, záběry z koncertů, restaurací, dvorků, benzinek…Je to minimálně stejně hodnotné jako cédéčka – takové leporelo, průřez českou a slovenskou scénou.. Diváci mají možnost vidět hudebníky, kteří ty písničky natočili a udělat si o nich bližší představu, jací asi jsou. Ne že by to bylo zásadní, ale zajímavé to je.

To musí být docela finančně náročné. Pokryje cena aspoň náklady?
Uvidíme. Cenu jsme zvolili tak, aby byl Dáreček finančně dostupný. Na našem webu ho prodáváme za 225,-, stejně jako na koncertech. Dát ještě nižší cenu za komplet třech nosičů s hezkým obalem už opravdu nelze a pokud si to někdo i tak radějii vypálí, tak rovnou říkám, ať de do háje (smích)!

Nové album plánujete nejdříve na příští rok. Budou nějaké změny? Post producenta, nový zvuk?
To ještě vůbec nevíme. Soustředíme se teď na provoz kolem Dárečku. Chystáme koncerty s hosty z řad hudebníků z alba, podzimní šňůru, koncert v Lucerně, budou se točit klipy k písničkám…Žádný producent nám nové dobré písničky stejně nenapíše a slovní spojení „nový zvuk“ má stejnou hodnotu jako včerejší noviny. Něco máme rozdělané, byli jsme v Orlických horách na chalupě na soustředění a uděláme absolutně všechno pro to, aby nová deska byla skvělá… jako to děláme vždycky (smích).

Výběrovkou slavíte čtvrtstoletí existence, to už je slušná doba. Jezdíte v průměru tak 80 koncertu do roka, 12 řadových alb a několik výběrovek, dvě sólovky a bůhví čeho ještě. Jak dlouho myslíš, že vám tohle tempo vydrží?
Do smrti, myslím.

S prodejností alb i návštěvností koncertů to jde u nás z kopce. Co je tvůj hnací motor to pořád ještě nevzdat?
Není to pravda. Návštěvnost koncertů je dobrá a možná obecně i lepší než dřív. Co se týče prodejů, lidi si prostě nahrávky stahujou, protože můžou. Což neznamená, že písničky neposlouchají, právě naopak! Ale myslím, že hnací motor většiny hudebníků je hudba sama a všechno ostatní je podružné.

Baví tě víc koncertování nebo práce ve studiu?
Když se daří, obojí je nádherné!!!

Plánujete nějaký křest? Třeba že by si tam každá kapela odehrála svůj cover? To je hodně velká utopie, co?
V listopadu v Praze ve velké Lucerně uděláme, doufám, pořádný čóro móro!!!

Termíny a místa konání koncertů:

Zdroj: iReport.cz, text: Michal Motyčka aka NiceLand

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − four =