Menu stránek
Menu kategorií
MØ zrušena, britský indie objev Glass Animals odehrají sólový koncert v MeetFactory

MØ zrušena, britský indie objev Glass Animals odehrají sólový koncert v MeetFactory

Král je mrtvý, ať žije král! “Díky“ nešťastně zrušenému turné a koncertu dánské zpěvačky se otevřely dveře sólovému koncertu britského objevu posledních měsíců Glass Animals. Ten proběhne v úterý 18. listopadu v smíchovské MeetFactory.

GLassAnimalsZpěvačka MØ k nenadálému rozhodnutí vydala následující prohlášení (překl. z originálu):

Drahá Praho,

je mi převelice líto, že nyní musím zrušit naplánovaný koncert 18.11. v Meetfactory.
Musím si vzít na nějaký čas volno, abych si odpočala a mohla se plně soustředit na tvobu nového alba.
Hrozně nerada koncerty ruším, ale obávám se, že není jiné řešení. Nemůžu se ale dočkat, až se vrátím a vynahradím vám vše.

Uvidíme se v roce 2015. S láskou, MØ

Kritiky i posluchači opěvovaný objev Glass Animals ovšem vysotupí podle plánu. Vznikli před dvěma lety v anglickém Oxfordu a po úspěchu prvního EP Leaflings se spojili s producentem Paulem Epworthem (Florence and the Machine, Adele, Azealia Banks, atd.) a jeho labelem Wolf Tone. Na něm vydali loni několik singlů, následovaných letos v červnu dlouhohrajícím debutem ZABA.
Kapela se na něm hlásí k inspiraci Kanye Westem i Charlesem Darwinem, Niny Simone i Velvet Underground. Minimalistické perkuse a beaty a exotické aranže nechají vyniknout nevšednímu talentu pro silné songy frontmana Dava Bayleye načichlé tady r’n’b, tam hypnotickými „pralesními“ rytmy. Excelentně přijaté album u hudebních publicistů i fanoušků bývá přirovnáváno k zvířecím bratrům Animal Collective, evropským Alt-J nebo Wild Beasts.

Oxfordská čtveřice letos už stihla předskakovat St. Vincent na jejím evropském turné i vyzkoušet mamutí festivaly jako Glastonbury, Bestival nebo SXSW. To všechno dělá jejich první pražský koncert ostře sledovanou událostí a povinností pro všechny fanoušky invenčního indie rocku.
Koncert pořádá MeetFactory ve spolupráci s Fource Entertainment.

Vstupné:
330 Kč na stránkách www.meetfactory.cz
330 Kč + případné poplatky v ostatních předprodejích
430 Kč na místě

Pro držitele vstupenek zrušeného koncertu MØ je možné získat vstupenku se slevou za 290 Kč. Prosíme, kontaktujte předprodej Ticketpro v jejich prodejně v pasáži Rokoko v Praze nebo e-mailem na ticket@ticketpro.cz. Držitelé mají taktéž možnost vstupenky vrátit v místě zakoupení.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *