Menu stránek
Menu kategorií
Pavel Šporcl a jeho Gipsy Way Ensemble vystoupí v Rudolfinu

Pavel Šporcl a jeho Gipsy Way Ensemble vystoupí v Rudolfinu

Houslový virtuóz Pavel Šporcl zavítá 13. června do Dvořákovy síně pražského Rudolfina. Odehraje zde mimořádný koncert se svou cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble, která se v Rudolfinu představí historicky poprvé. „Zažijeme spojení houslové dokonalosti s temperamentem a cikánskou vroucí krví. Zazní především skladby ze Šporclova posledního alba Gipsy Fire,“ upřesňuje Martina Klausová, programová ředitelka rádia Classic Praha, které koncert pořádá.

sporcl2Vedle písní z nového studiového počinu se mohou fanoušci těšit také na starší tvorbu nebo variované filmové melodie. „Do repertoáru zařadím například lidové písničky, maďarské čardáše, kompozice cikánských houslistů a filmovou hudbu. Jako host navíc vystoupí vynikající akordeonista Vojtěch Szabó,“ doplňuje Šporcl. Návštěvníci akce, která nese podnázev Classic in Fire, pochopitelně nepřijdou ani o Šporclovy charakteristické modré housle.

Doprovodnou cikánskou skupinu Gipsy Way Ensemble čeká koncertní premiéra v prostorách Rudolfina. Podle Šporcla by v rozsáhlé Dvořákově síni měly dobře vyniknout emoce a virtuosita cikánské muziky. „Podobný koncert Rudolfinum dlouho nepamatuje. Doufáme ve velmi uvolněnou atmosféru, která k tvorbě Pavla Šporcla a jeho Gipsy Way Ensemble neodmyslitelně patří,“ míní Klausová z Classic Praha.

Pavel Šporcl patří mezi výrazné a úspěšné tuzemské umělce. Svým originálním přístupem ke klasické hudbě a osobitou vizáží si získal fanoušky několika generací. Za debut Žlutomodré album, který vydalo roku 2002 vydavatelství Supraphon, získal například ocenění Zlatá palma. Šporclovo aktuální album nese název Gipsy Fire a mělo by být právě na koncertě 13. června oceněno platinovou deskou Supraphonu.

Vstupenky na koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble můžete zakoupit v předprodejních pokladnách Rudolfina nebo prostřednictvím sítě Ticketportal.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen + 13 =