Menu stránek
Menu kategorií
Pekelný ostrov 2015 se blíží a má co nabídnout

Pekelný ostrov 2015 se blíží a má co nabídnout

Již čtvrtý ročník rockového festivalu čeká letos opět na návštěvníky u Holýšova (Plzeňský kraj). Loňský třetí ročník byl vůbec největší hudebním open-air festivalem svého žánru na západě Čech a letos by tomu nemělo být jinak! Festivalový název je poplatný areálu. Festival se skutečně odehrává na umělém ostrově o rozloze 2,5 Ha. Že je festival pekelný? O tom není žádný pochyb, je pekelně dobrý!

pekelnyOstrov2015I letos dorazí hosté z Velké Británie. Těšit se můžeme na britskou glam-rockovou legendu Smokie, jejichž hity ovlivnily mnoho generací rockových fanoušků. Zcela jistě zazní nestárnoucí hity jako Needles and Pins 1977, Living Next Door To Alice, Whiskey In The Jar nebo Have you ever seen the rain 1996.

Kromě legendárních Smokie dorazí premiérově na holýšovský „Pekelňák“ také Lucie Bílá s Arakainem, která tak naváže na úspěšné zimní turné a v Holýšově se představí divákům i pod širým nebem. Podle ohlasů z halové sezony se můžeme těšit na velkou show! Aby ne, vždyť dojde ke spojení české nejpopulárnější zpěvačky a metalové legendy, se kterou Lucie Bílá před třiceti lety začínala.

Velký koncert v domovských Úvalech a k tomu pouze devět vybraných rockových festivalů, mezi nimi je i PEKELNÝ OSTROV v Holýšově. Takový je letos koncertní plán populární kapely Divokej Bill. Skupina, kterou dříve proslavily stovky koncertů za rok, se letos rozhodla odehrát méně vystoupení, ovšem pro více posluchačů najednou. Návštěvníci nadcházejících koncertů čeká výpravná show, během níž zazní jak největší hity kapely, tak i novinky z připravovaného alba. „Zahrajeme největší hity společně s novinkami. Konkrétně připravujeme čtyři až pět nových písniček. Novinkou bude i rozšíření nástrojového parku v kapele o pochodový buben, na který hraje v nových peckách Štěpán a v některých skladbách i o Jackovu foukací harmoniku. Vašek navíc občas sáhne po akustické kytaře nebo mandolíně,“ doplňuje kytarista Roman Procházka.

Po loňské rockové jízdě nemohou ani letos chybět slovenští úderní Horkýže slíže. Známé hity od Waldemara Matušky v rockovém hávu, a to v rámci velkolepé estrády doprovázené pyrotechnickými efekty přiveze opět banda známá jako Walda gang. Chybět nebudou ani na západě dobře známí Dymytry, nebo hardcore v podání Krucipüsku. Po roční pauze se do Holýšova vrací také Aleš Brichta. Stejně jako v loňském roce nebude letos chybět ani Vypsaná fixa, Alkehol, Doga nebo Komunál a mnoho dalších!!

pekelnyOstrov2015mapaPo loňském roce se můžeme těšit na nově strukturovaný areál, který by měl lépe reagovat na větší množství návštěvníků než ten předchozí. Hlavním cílem pořadatelů pro letošní rok je odbourání front a zvětšení prostor areálu včetně celkového navýšení komfortu návštěvníků díky doplňkovým službám. Opět budou zajištěny sprchy za poplatek, non-stop bar ve stanovém městečku a široká nabídka cateringu. K dispozici bude mobilní bankomat od České spořitelny. Chybět nebude ani bezdrátový internet zdarma. Návštěvníci tak budou mít veškeré služby na místě.

Novinkou letošního roku je návrat k V.I.P. vstupenkám, které se v rámci limitované exkluzivní edice prodávají v předprodeji za 1.000,-Kč. Benefitem je zdarma parkování a především vstup do V.I.P. hospody se zahrádkou. Držitel V.I.P. si tak bude moci vychutnat svoje pivo „ze skla“ a z prostor V.I.P. zóny s výhledem na obě scény. Bonusem bude také festivalové triko zdarma.

Veškeré novinky jsou také dostupné na mobilní aplikaci festivalu (QR kód ke stažení zde), která je dostupná na všech zařízeních s iOS nebo Android.

Na návštěvníky čeká kromě samotné hudební nabídky doprovodný program skládající se ze soutěží o ceny, atrakcí, nebo třeba paintball střelnice od PPA Plzeň.

Festival se nachází pouze několik desítek metrů od hlavní silnice č. 26 ve směru Folmava – Plzeň – Praha, a je tak velmi dobře dostupný. Dostupné je samozřejmě i vlakové nebo autobusové spojení. Veškeré informace o festivalu, včetně praktických informací a galerií z minulých ročníků, naleznete na webu festivalu www.pekelnyostrov.cz.

Takže místo konání: Holýšov, 9 . – 11. 7. 2015 (9. 7. Warm-up večírek zdarma)!

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *