Menu stránek
Menu kategorií
Petr Hapka, Michal Horáček a Ondřej Brzobohatý – Tante cose da veder

Petr Hapka, Michal Horáček a Ondřej Brzobohatý – Tante cose da veder

Petr Hapka, Michal Horáček a Ondřej Brzobohatý uvedou 21. listopadu na trh vskutku ojedinělý, téměř bizarní projekt. Jejich nové album Tante cose da veder totiž přinese stejnojmennou píseň z úspěšného lyrikálu Kudykam v osmi různých interpretacích!

Svůj hlas této skladbě propůjčila společnost umělců, která se v této sestavě sešla poprvé a dost možná i naposledy – Petr Hapka, Karel Gott, Jaromír Nohavica, Katarína Knechtová, Jiří Suchý, Dan Bárta, Szidi Tobias a Aneta Langerová.

„Toto album obsahuje jedinou píseň. Byl to můj nápad. Všechno ostatní je invence a práce Ondřeje Brzobohatého. Ten dal jediné písni jako autor instrumentací rozličné podoby, a tím i prostor výrazným osobnostem české i slovenské scény podat ji rozličným, osobitým způsobem“ prozrazuje vznik nahrávky Michal Horáček.

„Závěrečnou skladbu lyrikálu Kudykam můžeme sledovat od prvního, pouze klavírem doprovázeného zpěvu (dá-li se to tak nazvat) skladatele Petra Hapky, po různá interpretační uchopení osobností tak rozdílných, jako je například Katarína Knechtová, Dan Bárta nebo Jarek Nohavica. A tak spíše než tante cose da veder (tolik věcí k vidění) jde o tante cose da sentir’ (tolik věcí k slyšení). Odpověď na otázku “Který interpretační názor je nejpřesvědčivější?” nenabízíme. Verdikt bude pouze váš,“ vzkazuje Michal Horáček posluchačům.

K rozhodnutí jistě napomůže i shlédnutí koncertní verze lyrikálu na prknech divadel a pódií kulturních domů. Koncertní turné Kudykama začíná 26.listopadu. Po úvodu v Jihlavě se na představení může těšit publikum ze sedmi dalších měst – namátkou z Hradce Králové, Olomouce či Liberce. Poslední zastávkou bude Praha v únoru příštího roku.

Během koncertní verze se na podiích vystřídá, za doprovodu živého orchestru a s průvodním slovem Michala Horáčeka, sedm sólistů.

KUDYKAM, písně z lyrikálu – PODZIM 2011

  • 26. 11. 2011 Jihlava – DKO
  • 27. 11. 2011 Hradec Králové – KC Aldis
  • 1. 12. 2011 České Budějovice – KC Art Igy
  • 2. 12. 2011 Karlovy Vary – Thermal
  • 7. 12. 2011 Olomouc – Kino Metropol
  • 6. 12. 2011 Ostrava – KD
  • 15. 12. 2011 Liberec  – KD
  • 16. 12. 2011 Teplice – Krušnohorské Divadlo

Vstupenky jsou k zakoupení od 390Kč v síti Ticketpro.

 

Zdroj: Sony Music

Foto: Daniela Dostálková

 

 

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen − 1 =