Menu stránek
Menu kategorií
Prodej vstupenek na letošní Henry Lee Fest zahájen

Prodej vstupenek na letošní Henry Lee Fest zahájen

Agentura Mersey připravuje druhý ročník Henry Lee Festu, alternativního festivalu, který je věnován postavě z písní Nicka Cavea – Henrymu Lee. Na prvním ročníku vystoupili např. Sunshine, PPU, Noblesse Oblige, My Dead Cat, Please The Trees a další.

HLF2014-finPořadatelé z agentury Mersey se snaží vytvořit novou tradici avantgardně laděného festivalu jdoucího proti pokleslému mainstreamu, který v současnosti zaplavuje česká media. Melancholické prostředí opuštěné továrny je ideální kulisou k akci, která má v programu má poetického Vladimíra Mišíka a ETC, post punkové The Prostitutes, legendu české alternativy MCH Band s Mikolášem Chadimou, Velvet Underground Revival Praha, a na druhé stagei mladé kapely My Dead Cat, Gerda Blank (NZ), Wild Tides a Boy.

Po skončení živých koncertů následuje afterparty se Stevem Morellem z Berlína a s Kayem Buriánkem a Tvzexem (Bounce! Bounce !). Čekají vás doprovodné projekce, zdravé hamburgery, Geng Beng performance a 3 bary s nejlepším pivem a destiláty. Na potvrzení zahraničních headlinerů se ještě čeká.

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do roku 2007 vydal Vladimír Mišík & ETC… 10 řadových alb a několik dalších kompilací. ETC aktuálně hrají v sestavě: Vladimír Mišík – kytara, zpěv, Petr „Kulich“ Pokorný – kytara, Pavel Skála – kytara, zpěv, Jiří Veselý – basa, harmonika, Jiří Zelenka – bicí, zpěv a Vladimír Pavlíček – housle.

Gerda Blank – jméno ženy zastřelené při pokusu dostat se přes Berlínskou zeď a stejnojmenný projekt Rhyse Braddocka & Stuarta Millse. Rhys, původem z New Plymouthu na Novém Zélandu, se dal dohromady s bubeníkem a zpěvákem Stuartem Millsem v říjnu 2007 v Aucklandu, NZ. První album vydali v roce 2008. V témže roce se vydali na své první evropské turné, od Barcelony po Bosnu. V současnosti žijí v Brně.

The Prostitutes – vynikající česká indie-rocková hudební skupina vznikla na podzim 2004. Debut Get Me Out of Here byl jeden z nejvýznamnějších počinů roku na domácí scéně. Kapela si za něj vysloužila hned několik nominací např. od hudební stanice Óčko (objev roku, rocková kapela roku, klip roku) a časopisu Filter (kapela roku). Jejich následující dvě alba byla neméně úspěšná a v současnosti se již objevují informace o připravované v pořadí již čtvrté desce, která má vyjít na podzim 2014.

Velvet Underground Revival Band – pocta newyorské formaci The Velvet Underground, kterou založil nedávno zesnulý Lou Reed, v podání hudebníků z kapel The Plastic People Of The Universe a Garage. Velvet Underground Revival Band si poprvé společně zahrál v roce 1987 v Praze na památném koncertě s Nico. V dubnu 1990 je ke společnému koncertu v Praze přizval Lou Reed a lednu 2005 kapela doprovodila Scénické rozhovory v pražském Švandově divadle s Lou Reedem a Václavem Havlem. V jejich závěru si spolu s Reedem zahráli skladbu Sweet Jane. Skupina stále průběžně koncertuje, avšak vzhledem k vytíženosti hudebníků ve svých „rodných“ kultovních kapelách, Garage (Jan Macháček), The Plastic People of the Universe (Josef Janíček, Jiří Kabeš), DG 307 (Jan Pokorný) a dalších, hraje skupina pouze výjimečně a svátečně.

My Dead Cat – brněnská kultovka míchající dohromady všechno možné, co se v kytarové muzice hrálo za posledních třicet let. Od punku, přes hard core, noise a emo, až po indie kytarovky. Jejich skladby jsou nápadité, melodické a plné energie, z které budeš čerpat ještě týden a proto stojí zato zažít jejich koncert naživo! Kromě starších demo nahrávek mají na svém kontě taky 7“vinyl split s THE MOOD z roku 2009 a hlavně album z roku 2013 Shortcut To Hell, které vyšlo vlastním nákladem i na 12“ vinylu. Sluší se též připomenout, že členové MDC hráli v kapelách More Bad News, Pazi Snajper či Mrtvá Budoucnost…

Wild Tides – původně se jednalo o jednočlenný projekt Jakuba Kaifosze. Partička označovaná nálepkou „surf punk z Letné“ rozvířila zdejší stojaté vody už svým prvním EP Hearts on Fire, jedna z jejích písní se objevila v televizní reklamě a vloni vydala výbornou debutovou desku Hung Loose. Je plná divokých rytmů stejně, jako je energií nabitá jejich pódiová show. http://wildtides.bandcamp.com/

Boy – nová krev českého punk-rocku z Brna. Nehledejte v tom nic víc než čistý punk, který po cestě na svět lehce nasmrádl odérem druhé (i první) punkové vlny v Anglii, potu z dodávky Turbonegro/Motörhead a hlavně velkou dávkou vlastního zvuku. BOY staví hlavně na živých vystoupeních, takže pokud budete mít cestu okolo, neváhejte dojít. Začátkem roku 2013 jim vyšlo debutové 7” EP s názvem I´m weird, syrový punk rock ovlivněný britskou scénou 80. let. Deska vyšla u Voltage Records v nákladu 300 ks. www.boy-punk.com

MCH Band – zakladatelem skupiny je Mikoláš Chadima, nonkonformní hudebník, skladatel, textař, publicista, jeden z “otců” české alternativní scény. Od roku 1975 byl členem skupiny Elektrobus inspirované Frankem Zappou, v roce 1976 se stal členem skupiny Extempore. Od osmdesátých let hraje se skupinou MCH Band, avšak vzhledem k zákazu činnosti působil v undergroundu a kapela v zájmu utajení neustále měnila názvy. Nahrávky na magnetofonových kazetách rozšiřoval samizdatovým způsobem. Veřejné koncerty obnovil až v roce 1989. V roce 1983 začal úzce spolupracovat s básníkem Ivanem Wernischem a tato spolupráce trvá dodnes. http://www.mchband.cz/

Steve Morell – hudebník, producent, zakladatel berlínského labelu Pale Music, který se od roku 2003 podílí na formování tamější hudební scény, a také zakladatel undergroundového festivalu Berlin Insane. Vedle rozsáhlé spolupráce s berlínskou scénou (jmenujme např. členy kultovních Einstürzende Neubauten) má však Morell dlouhodobé vazby i na pražskou nezávislou scénu (spolupráce s kapelami The Prostitutes, Kill The Dandies, LUNO či s Monikou Pokornou – z této spolupráce vzešel duet „Lady Pheres“ vydaný v r. 2012). https://www.facebook.com/stevemorellofficial

Kay & Tvzex (Bounce!Bounce!) Nejrozjetější electro večírek pražského Chapeau Rouge, za nímž stojí hudebníci ze skupiny Sunshine – Kay Buriánek a TVX.

Předprodej vstupenek

Předprodej zajišťují sítě Ticketpro, Ticketportal a Ticketart, hlavní brněnský předprodej je v Indies na Poštovské 2. Moderní forma nákupu vstupenek do mobilu přes SMS TICKET (www.smsticket.cz) Vstupenky online k zakoupení přes TICKETON (www.ticketon.cz). Držitelé platných průkazů ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE mohou využít slevu ve výši 15% na vstupném.

Vstupné: 290 Kč do 30. 3. 2014, 350 Kč do 20. 9. 2014 a 390 Kč do 27. 9. 2014

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *