První hoře a Pod Černý vrch 7. října společně v Rock Café

Ve středu 7. října se uskuteční v pražském Rock Café večírek dvou hvězd tuzemské alternativní scény, kapel První hoře a Pod Černý vrch. Zazní průřez jejich tvorbou, První hoře zde navíc představí premiérově další novinku z chystaného alba. Hosté večera budou psychedeličtí Exit Orchestra.

PrvniHorePodCernyVrchPrvní hoře vyrostli z podhoubí české alternativy a po přelomovém albu „Lamento“ v roce 2008, které získalo uznání fanoušků i kritiky (např. žánrová Cena Anděl za Album roku nebo Album desetiletí v anketě Břitva), se stali jednou z nejvýraznějších skupin české nezávislé rockové scény. Charakterizují ji mimo jiné energická a spontánní vystoupení, nezaměnitelné texty Milana Urzy oplývající silnou výpovědní hodnotou a výrazná je rovněž i postava pana Klauna – akordeonisty. Ten koncerty obohacuje o divadelní prvek. V současnosti První hoře pracují na novém materiálu, následujících několik plánovaných podzimních hraní si tedy kapela užije s puncem mimořádné události. „Rock Café je klub, kde hrajeme asi vůbec nejradši, naše koncerty tu bývají největší jízda – a taky s nejlepším zvukem,“ řekl lídr Prvního hoře Milan Urza. „Zahrajeme v dlouhém setu nejen naše osvědčené flákoty, ale taky několik novinek, z toho jednu úplně premiérově. Když k tomu připočteme opravdovou legendu alternativy Pod Černý vrch, je tady večer, na který se výjimečně těšíme a doporučujeme neváhat ani chvíli a přijít!“ dodal.

Pod Černý vrch zažívají třetí inkarnaci ve své dvacetileté historii. Skupina, která v devadesátých letech na svém prvním albu vyslala fiktivní postavu Měchožila Zhoubného do Barmy za hledáním duchovního poznání, předvede své pásmo eschatologických punkových balad o člověku, který se ocitl na kopci a dívá se dolů na místo, kde ještě před chvílí stál.

Úvodem večera vystoupí těžko zařaditelná psychedelická houslová postkytarovka Exit Orchestra, jejíž vznik se datuje k roku 2002 a je spojen s legendárním žižkovským klubem Exit. Kapela vystupuje instrumentálně nebo s hostujícími zpěváky a je pro ni příznačné vrstvení majestátních houslových a kytarových ploch nad neúnavně groovující rytmikou.

Začátek akce je v 19:00, vstupné činí 150 Kč.