Menu stránek
Menu kategorií
První koncertní tour s 3D projekcí v České republice v režii Nylon Jail

První koncertní tour s 3D projekcí v České republice v režii Nylon Jail

Jako první hudební interpret v České republice nabídne olomoucká skupina Nylon Jail svým divákům během koncertů 3D projekci. Ve spolupráci s režisérem a producentem Davidem Menclem a fotografem Ondřejem Hruškou vytvořili hudebníci trojrozměrné hrané videosekvence, které doprovodí osobitý zvuk kapely. Ojedinělé spojení hudební a vizuální show se premiérově odehrálo v září 2012 v rámci festivalu světla a videomappingu VZÁŘÍ. Využitím 3D technologií posouvají vizionáři Nylon Jail tradiční vnímání živé hudby a divákům nabízí atraktivní audiovizuální zážitek.

Populární trojrozměrné projekce přestávají být výsadou 3D filmů a přesouvají se i na koncertní pódia. Olomoucká hudební formace Nylon Jail se rozhodla obohatit svá živá vystoupení originálním obrazovým doprovodem. Za pomocí nejmodernějších 3D technologií natočila kapela hrané sekvence, které budou úzce vázány na obsah a formu jednotlivých skladeb. „Chceme divákům zprostředkovat skutečně plnohodnotný trojrozměrný zážitek, proto budeme mít pro všechny návštěvníky koncertu připravené speciální 3D brýle“, vysvětluje koncept projektu frontman kapely Jiří Jirák.

Nylon Jail svou koncepcí navazují na dnes již běžnou praxi kombinování hudby a obrazu na koncertních vystoupeních. Doposud byli diváci zvyklí vídat pouze klasickou 2D projekci nebo VJing. Novátorské využití trojrozměrné technologie však slibuje skutečně ojedinělý zážitek. Olomouckým koncertem v rámci festivalu VZÁŘÍ kapela odstartovala celorepublikové turné, při kterém od ledna do dubna 2013 zavítá do řady kamenných kinosálů a klubů ČR. Poté kapela plánuje s audiovizuálním programem vystoupit také na Slovensku, případně v dalších zemích Evropy. V jednání je také miniturné po USA.

V hudbě Nylon Jail se originálním způsobem prolínají vlivy zemitého country s abstrakcí elektronických poloh. Tato zdánlivě neobvyklá kombinace by se měla odrazit i v podobě jednotlivých projekcí.

Nylon Jail – Chladná něha, prach divokého západu a svět jedniček a nul v jednom

Nylon  Jail je hudební projekt založený na kombinaci akustické a elektronické hudby.  V jejich skladbách se mísí řada prvků, které jsou často ve vzájemném protipólu. V podání Nylon Jail se však stávají harmonickou hudbou plnou energie a různorodosti. Ústřední duch Nylon Jail se opírá o atmosféru a osobitost divokého západu do které jsou záměrně přidávány prvky moderní doby. Kapela, zformovaná roku 2012 v Olomouci, ve své tvorbě kombinuje zdánlivě nekombinovatelné a úspěšně vyvrací mýty žánrového škatulkování.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × five =