Menu stránek
Menu kategorií
Psychedelie v podání Mamont a Mud Walk se vrací do Prahy

Psychedelie v podání Mamont a Mud Walk se vrací do Prahy

Švédské kapely Mamont a Mud Walk, které loni nadchly Prahu, se vrací v rámci své jarní evropské tour. Beroucí si to nejlepší ze stoner a psychedelického rocku vytvářejí kombinaci, která vás uzemní a nenechá stát na místě zároveň. 13. května zahrají na strahovské Sedmičce. Support zajistí čeští Keysmoon. Koncert pořádá mladá promotérská skupina SlashDashBackSlash.

MamontMamont a Mud Walk, přední zástupci švédského psychedelického rocku, nemíří za českým publikem poprvé. V září na festivalu Psy High byly obě kapely vrcholem programu a tři dny na to naplnily k prasknutí dejvickou Klubovnu. 13. května se opět ukáží v Praze, tentokrát na strahovské Sedmičce. Obě kapely představí v Praze své novinky. Mamont vyjde 9. května nové EP „The Valleys Below“. Mud Walk obměnili sestavu a součástí původně dívčího kvintetu jsou teď i dva mužské elementy. Jako předkapela vystoupí pražská formace Keysmoon míchající post-rock se stoner-rockem. Cena vstupenky je 180 korun.

Mamont

Čtyřčlenná parta z Nyköpingu zaujme zejména zvukem evokujícím 70. léta. Rozhodně ale nečekejte nostalgické napodobování soundu idolů z mládí. Kytarové riffy vycházející ze stoneru a doomu obohacují psychedelickými pasážemi, při nichž na temnější polohy skoro zapomenete. Snad ještě víc než riffy se o vaši pozornost hlásí melodický vokál Karla Adolfssona, jenž umně střídá výrazy a nakonec se stává dominantním prvkem.

Mud Walk

Mud WalkNejčitelnější inspirací kapely z ostrova Götaland je blues a z něj vycházející 60’s/70‘s psychedelic rock. Napadne-li vás, že Mud Walk tak budou jen kopírovat historií ozkoušené vody a vám z nich v hlavě nic neuvízne, opak je pravdou. Většina písní má chytlavé melodie, které vás nepustí a budete je chtít slyšet znovu a znovu. Standardní postupy vedle znásobených vokálů ozvláštňuje i další ryze bluesový prvek, jímž je harmonika. V nové sestavě u nás Mud Walk zahrají poprvé.

Keysmoon

Kapela Keysmoon je čtyřčlenná pražská partička, jejíž tvorba na prvních poslech upoutá žánrovou bohatostí. Celkový sound se vyznačuje častými změnami motivů a nálad. Možná právě odtud pramení i samotný název kapely, který nepřímo odkazuje k proslulému excentrickému kaliči z The Who. Ostatně i Keysmoon staví na energických bicích,doplněných o hutnou basu a dvě kytary. Tuhle kombinaci ocení jak milovníci valivých riffů, tak příznivci post rockových vybrnkávaček.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *