Menu stránek
Menu kategorií
Richard Müller připravuje Potichu Tour

Richard Müller připravuje Potichu Tour

Krátce po vydání alba vyráží Richard opět na cesty, tentokrát do českých a slovenských divadlech, aby v klasickém komorním prostředí nabídl hostům svých koncertů starší i nové hity v netradičních intimních úpravách. I proto dostalo jeho připravované turné název Potichu Tour 2010.

Sérii komorních vystoupení v českých a slovenských divadlech Potichu Tour odstartuje 20. listopadu exkluzivním koncertem v Grand Hotelu Kempinski High Tatras na Štrbském plese.

„Bude to opravdu vypadat a znít jinak, než když jsme v minulých letech v halách a na festivalech hráli hlasitý bigbít,“ říká zpěvák. „Rád bych do playlistu zařadil i jiné než chronicky známé písničky. Celé vystoupení by mělo být pohlazením pro duši, proto tomu říkáme tiché turné. „

I letos budou Müllera na koncertech doprovázet osvědčení muzikanti – bubeník Juraj Kuchárek, kytarista Peter Markuljak, klávesák Vilo Vitéz, baskytarista Viktor Hidvéghy, hráč na dechové nástroje Michal Žáček a perkusionista Štefan Bugala.

Koncertní aranžmá připravuje i pro skladby z Richardova aktuálního alba Už. Na desce znějí elektronicky, ale podle Müllera se dají upravit i pro potřeby živého turné. „Právě proto je to výzva a stojí za to přemýšlet nad tím, jak je zaranžovat.“ Netradiční zvuk písním dodají akustické nástroje – vibrafon, klarinet či perkuse.

V současnosti vybírá Müller se spolupracovníky i další písně z množství svých starších úspěšných skladeb. „Nemám žádnou zvláštní oblíbenou, klidně bych dokázal oželet kteroukoli, pokud by se do seznamu nedostala. Ale stejně platí, že za ty, které si nakonec vybereme, dám i obě ruce do ohně “ tvrdí s úsměvem Müller.

Richard Müller: Potichu tour 2010

20.11. Štrbské Pleso – Grand Hotel Kempinski High Tatras/ exkluzívny koncert
22.11. Bratislava – Dom kultúry Ružinov / verejná generálka
30.11. Žilina – Dom odborov
01.12. Nitra – Staré divadlo Karola Spišáka
02.12. Trnava – Dom kultúry
05.12. Plzeň – Dům kultury
06.12. Praha – Hybernia
08.12. Ostrava – Dům kultury
09.12. Zlaté Moravce – Divadelná sála MsKS
10.12. Hlohovec – Športová hala
11.12. Brno – Semilasso
13.12. Liptovský Mikuláš – Dom kultúry
14.12. Poprad – Dom kultúry
15.12. Prešov – Divadlo Jonáša Záborského
16.12. Košice – Stará radnica
17.12. Levice – Športová hala
19.12. Bratislava – Nová scénacéna