Menu stránek
Menu kategorií
Simeon Soul Charger a Outsiders spojí síly

Simeon Soul Charger a Outsiders spojí síly

Dvě pozoruhodné rockové kapely spojí síly na dvou společných koncertech na Severní Moravě. Simeon Soul Charger a Outsiders vystoupí 14. června 2013 v klubu Hudební bazar v Ostravě a 15. června 2013 v klubu Barrocko v Třinci.

ssc_picBěhem uplynulých dekád pop music muselo mnoho umělců opustit svoji vlast, aby si vybojovali uznání publika. Simeon Soul Charger, kapela z amerického Ohia, žijí na farmě v malé vesnici u Mnichova a jejich hudbu plnou psychedelie, folku, blues, progu a stoner rocku si oblíbily zástupy fanoušků v Německu a jiných evropských zemích. Kapela má na kontě stovky podmanivých vystoupení a nyní se chystá po roce vrátit i do České republiky. Přiveze s sebou i svůj poslední opus Harmony Square (2012), filmovou rockovou operu, která sklidila uznání nejen na nezávislé scéně. Překvapením budou skladby z připravovaného nového alba.

Ochutnávky z chystané nové desky představí i ostravští Outsiders, pro které jsou koncerty se Simeon Soul Charger zahájením nové éry. Kapela existuje již jedenáct let, během kterých oslovila množství fanoušků originální rockové hudby, a letos má doslova nový vítr v plachtách. V současnosti připravuje nové EP, na němž se posluchači mohou těšit na netradiční propojení atmosférických zvukových vrstev, rockových postupů a houslí, které jsou dnes již poznávacím znamením kapely. Zcela určitě půjde o znatelný posun od posledního, velmi pozitivně přijatého alba Pros ‚n‘ Cons (2011), na němž Outsiders outsiders_picpředstavili osobitou kombinaci kytarové hudby, houslí a klavíru.

Jaké asi budou koncerty, na nichž se kapela s „riffy, které by ohromily Led Zeppelin a z nichž by Jimi Hendrix zezelenal závistí“ (whiskey-soda.de o Simeon Soul Charger) spojí s kapelou, ze které je „cítit nadšení pro dobrou hudbu“ (MusicServer.cz o Outsiders)? Zcela jistě si z nich odnesete duši nabitou pozitivním nábojem. Všichni fanoušci osobité hudby jsou zváni.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty + twelve =