Menu stránek
Menu kategorií
Skažená Skarlet poprvé zahrála v Polsku

Skažená Skarlet poprvé zahrála v Polsku

Ska kapela Skažená Skarlet v uplynulém víkendu vyjela na své první zahraniční turné. Koncerty hostila Varšava, Vratislav a Jastrzębie-Zdrój. Na šňůru sedmičlenná litoměřická kapela vyrazila společně s uskupením Skampararas. To na hudební scéně působí už sedmnáct let a patří mezi přední polské ska kapely.

Skazena_Skarlet„Trochu jsme se báli, že nikdo nepřijde, když nás neznají, ale nakonec se to povedlo. Skampararas to skvěle zařídili,“ říká zpěvačka Skažené Skarlet Miri. Třídenní turné začalo v pátek ve městě Jastrzębie-Zdrój. Na Skaženou Skarlet a polské skupiny Skampararas, Leniwiec a Bulbulators do haly Omega přišlo zhruba 150 lidí. „I když jsme byli skoro celý den na cestě z Čech, koncert jsme si užili, publikum tančilo, prodali jsme několik desítek CDček. Jsme více než spokojeni,“ pochvaluje si koncert saxofonistka Bětka.

V sobotu Skažená Skarlet pokračovala koncertem v polské metropoli Varšavě a nedělním vystoupením ve Vratislavi zakončila první část turné. „Ještě zdaleka nekončíme. Dvacátého prvního března hrajeme v Opavě v music baru Jam. Hned druhý den jedeme znovu do Polska, konkrétně do Lodže, a 23. nás čeká Bílsko-Bělá. Pak máme pár dní pauzu abychom nabrali dech a pokračujeme 27. března v Praze, 28. v Litoměřicích. Poslední dva koncerty budou čtvrtého dubna v České Třebové a o den později v Ostravě,“ vyjmenovává kytarista a zpěvák Roman Forst.

Skažená Skarlet spolu od roku 2007 odehrála po Čechách na 150 koncertů. Většina členů kapely pochází ze severočeských Litoměřic a seznámila se na hudebním táboře. Postupně se počet členů Skarlet ustálil na sedmi a kromě dvou zpěvů hrají na kytaru, basu, trumpetu, saxofon a bicí.

Termíny koncertů:

  • 27. 3. – Praha, Fatal club
  • 28. 3. – Litoměřice, Hrádek
  • 4. 4. – Česká Třebová
  • 5. 4. – Ostrava, Marley club

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − 3 =