Menu stránek
Menu kategorií
Skupina Vltava se vrací ke kořenům!

Skupina Vltava se vrací ke kořenům!

Nástrojové obsazení legendární Vltavy opět obohatí saxofon i flétna. Skupina se tak vrátí ke svému typickému zvuku, jakým se zapsala do povědomí již na začátku svého působení. Příznivci kapely se tak mohou těšit nejen na původní sound, ale – kromě nově aranžovaných novinek – také na častější uvádění nejžádanějších starších skladeb.

Ondrej_Klimek_fotoPo odchodu kytaristy Petera Bindera se novým členem Vltavy stal hráč na dechové nástroje Ondřej Klímek, jehož přítomnost posílí také vokální složku, tedy další z poznávacích znamení skupiny. Absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka Ondřej Klímek se narodil 15. srpna 1988 v moravskoslezském Frýdku-Místku. První hudební praxi získal při působení ve folklórním souboru Ostravička a tanečním orchestru Šuba duba band pod vedením Milana Michny. V současné době vystupuje například v doprovodných kapelách Kamila Střihavky, Petra Koláře či ve skupině BSP (Baláž, Střihavka, Pavlíček).

Personální změny se promítnou i do nadcházejícího koncertního repertoáru Vltavy. „Můžu slíbit, že starší skladby budou na koncertech vždy bohatě zastoupeny a že je budeme nyní více obměňovat. Nejdříve to bude asi Blanokřídlý výtah, Smutný příběh Váni, Opilá kráska, Šťastnej jako trám a další“, uvedl hlavní představitel skupiny Robert Nebřenský. „Pro vývoj kapely jsou ale nejdůležitější nové písničky
a ty budeme dále průběžně zařazovat,“
dodal. V příštím roce je zároveň v plánu dokončit nové album.

 Termíny jarních klubových koncertů v novém složení:

  •  17. 5. Bojkovice – Klub Maják
  • 23. 5. Děčín – Le Garage Noir
  • 24. 5. Liberec – Bunkr
  • 5. 6. Brno – Cafe Gracian (akusticky)
  • 13. 6. Tábor – Recykle Music Bar

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + 1 =