Menu stránek
Menu kategorií
Už za měsíc se KV Aréna otřese v základech. Přijedou Lacuna Coil, Huntress a Battlecross

Už za měsíc se KV Aréna otřese v základech. Přijedou Lacuna Coil, Huntress a Battlecross

Karlovarská KV Arena připravila pro fanoušky řízné metalové hudby večerní festival, jehož hlavní hvězdou bude italská kapela Lacuna Coil. Spolu s ní se 25. června 2014 představí další tři formace: americké metalové party Huntress a Battlecross a tuzemská rocková stálice Škwor, která celý večer otevře už v 19 hodin.

Lacuna Coil 1Lacuna Coil je kapela původem z Itálie, známá výjimečným hudebním stylem na pomezí gothic a klasického metalu. Sestavu tvoří charismatická zpěvačka Cristina Scabbia a zpěvák Andrea Ferro, kytarista Marco Biazzi a baskytarista Marco Coti Zelati. Letos v lednu po šestnácti letech kapelu z osobních důvodů opustili kytarista Cristiano „Pizza“ Migliore a bubeník Cristiano „Criz“ Mozzati. Toho nahradil Ryan Folden, známý z formací The Agony Scene nebo Burn Halo.

Lacuna Coil působí na scéně od roku 1994 a letos tedy slaví kulaté dvacáté výročí existence. Na kontě má přes 2 miliony prodaných desek. V roce 1999 vydala debutové album In A Reverie, následovala alba Unleashed Memories (2001), Comalies (2002), Karmacode (2006), Shallow Life (2009), Dark Adrenaline (2012). Posledním a aktuálním albem je Brokem Crown Halo, jež vyšlo teprve 31. března 2014. Kapela s ním vyrazila na velké americké turné, které jde právě do finiše.

Huntress pocházejí z Kalifornie. Jejich muziku je možné charakterizovat jako heavy metal s prvkythrash, death a black metalu. Debutové album Spell Eater vydala kapela v květnu 2012 prostřednictvím Napalm Records. Vznikalo v Los Angeles a produkoval ho Chris Rakestraw. Metal Hammer nahrávku zhodnotil jako: „Magický debut nežhavější nové kapely roku 2012.“ Druhé album Huntress nabídli již po roce, a to v červenci roku 2013 pod názvem Starbound Beast, opět prostřednictvím Napalm Records a v produkci Zeusse. Kapela už teď pracuje na třetím albu, které začne nahrávat v červenci letošního roku. Podle zpěvačky Jill Janus, mimochodem bývalé topless DJky, tak kapela naplní předsevzetí v prvních třech letech každý rok vydat jedno album.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine − 9 =