Menu stránek
Menu kategorií
V Praze zahrají australští Scott & Charlene’s Wedding

V Praze zahrají australští Scott & Charlene’s Wedding

Na počátku byla svatba. Scott Robinson a Charlene Mitchell si svá ano řekli 1. července 1987. Podruhé se tak stalo 8. listopadu 1988 a tehdy obřadu přihlíželo 20 milionů diváků. Scott a Charlene totiž byly postavy z televizního seriálu Neighbours, který se po premiéře v Austrálii s úspěchem reprízoval ve Velké Británii. Vynesl tehdy na výsluní Jasona Donovana a Kylie Minogue, kteří zamilovaný pár představovali a randili spolu i ve skutečnosti.

SACW_letak_webO řadu let později si tenhle ikonický moment televizní zábavy 80. let zvolil jako název pro svou kapelu jistý Craig Dermody. Rodák z Melbourne, aktuálně žijící v New Yorku, se tím chtěl jednoznačně přihlásit ke svému původu a zároveň dát najevo smysl pro sebeironický humor. Ten ostatně prostupuje celou tvorbou SACW písňovými texty počínaje a kolážovitými obaly desek konče.

Alba má kapela zatím na kontě dvě – každé nahrané s jinou partou hudebníků, obě ale vykazující stejnou dávku hudební lehkosti a odzbrojující živelnosti.

Nejvýraznější spojnicí debutu Para Vista Social Club (2010) a následující nahrávky Any Port In A Storm (2013) je Dermodův neučesaný zpěv. Ten dává okamžitě vzpomenout na Pavement, hudebně se ale jedná o mnohem složitější propletenec. Syrovost amerických indie kapel se v něm mísí s chytlavostí jangle popu, grunge si podává ruku s post-punkem a Velvet Underground jamují s Television.

Inspirace devadesátkovým nezávislým rockem je u Scott & Charlene’s Wedding zjevná, o relevantnosti jejich hudby pro současnou generaci iPodů však svědčí slova uznání, která na adresu kapely utrousila snad všechna významnější média včetně Pitchforku či kulturní rubriky Sunday Times.

V současné době brázdí SACW Evropu a počátkem června se poprvé zastaví v našem hlavním městě. Nevystoupí ovšem v žádném klubu, nýbrž v kulturní sportovně Radlická – bývalém železničním skladišti u Ženských domovů na Praze 5, které parta nadšenců přestavuje v netradiční tělocvičnu a kulturní centrum v jednom. Spolu s nimi vystoupí domácí matadoři alternativní hudby OTK, kteří nedávno vydali po dlouhých šesti letech nové album Atentát na Wericha.

Koncert se v Praze uskuteční 4. června od 19:30 v Radlické – kulturní sportovně.

 

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *