Menu stránek
Menu kategorií
Waltari 5x v ČR!

Waltari 5x v ČR!

Populární finská skupina Waltari letos slaví 25. výročí vzniku a u této příležitosti výráží na koncertní turné. V rámci něj tato partička zamíří i do České republiky.

Oslavy budou velkolepé, zúčastní se celá Evropa a my se můžeme těšit hned na 5 originálních crossover narozeninových megapárty!

Hudební dobrodružství kapely WALTARI se započalo v první polovině 90. let a od té doby si našlo místo snad téměř v každém srdci pravých milovníků rockové muziky. Originálním mícháním nejrůznějších aspektů klasické rockové hudby vznikly zcela nové a neotřelé hudební kreace. WALTARI se dají považovat za průkopníky crossoverového žánru. Ve své tvorbě vždy zahrnují vše, co je právě aktuální a in. WALTARI jsou dnes mezinárodně vysoce uznávanou a ceněnou ikonou, která vydala 12 studiových alb a jejich živá show jsou zárukou zábavné, šílené rockové jizdy, kterou si s nimi vždy zcela naplno užijete!

Dnes již legendární finská kapela proslulá pestrostí své tvorby a ochotou kombinovat široké spektrum různých žánrů v rozpětí od hard rocku, heavy metalu, progressive metalu přes pop, punk, hip hop, industrial až po techno. Skladby kapely Waltari se často zaobírají osobními pocity strachu, osamění a krutosti světa a obsahují notnou dávku ironie a sarkasmu. Mezinárodního uznání se kapele dostává též díky výrazné pódiové prezentaci, kterou Waltari měli možnost předvést na nesčetných evropských turné. Od svého vzniku v roce 1986 prošla kapela obdobími života v Berlíně a New Yorku, spolupracovala s různými symfonickými orchestry, souborem Finského národního baletu a vydala 11 řadových alb. Minulý rok si k 25. výročí existence nadělila album Covers All.

Speciálním hostem všech koncertů je pražská crossover/nu-metalová banda EGOTRIP!  Ve ZLÍNĚ se můžete těšit na populární metalisty z Brna EAGLEHEART a pro Prahu je druhým hostem i americká skupina Lord Bishop Rocks.

Egotrip – pražská crossoverová kapela, která je na českých a slovenských koncertech kapely Waltari pravidelným hostem již od roku 2004. Na svém kontě má jedno album a dvě EP, skladby kapely bodovaly v hitparádách několika rádií, videoklip „My Perfection“ se pravidelně objevuje v České Televizi i v rotacích hudební televize Óčko. Kapela se též může pochlubit dlouhou řadou koncertů po Česku a Slovensku včetně účasti na prestižních festivalech. Za sebou má též koncerty v sousedním Polsku, Německu a Rakousku.

Termíny a místa konání koncertů:

 

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − one =