Menu stránek
Menu kategorií
Zrzavý sympaťák z Británie Ed Sheeran míří poprvé do České republiky

Zrzavý sympaťák z Británie Ed Sheeran míří poprvé do České republiky

Zpěvák a skladatel Ed Sheeran, který byl právě nominován na prestižní cenu Q Award pro nejlepšího sólového umělce ve Velké Británii, a jehož chytlavá hudba zní ze všech světových rádií, začátkem příštího roku dorazí s ještě čerstvým druhým studiovým albem x i za fanoušky do České republiky.

Ed Sheeran 2Vůbec poprvé se jim naživo představí 12. února 2015 v Praze v prostorách Fora Karlín. Teprve třiadvacetiletý Ed Sheeran se narodil 17. února 1991, a tak je možné, že v Praze předčasně oslaví narozeniny. Je nejlepším kamárádem americké pop a country hvězdy Taylor Swift, ale přátelí se také např. s herečkami Courtney Cox, které by měl dokonce jít za svědka na svatbě, a Jennifer Aniston, jež si většina z nás oblíbila díky rolím Monicy a Rachel v seriálu Přátelé.

Tvorba Eda Sheerana míchá různé hudební žánry. V jeho písničkách jsou patrné prvky popu, r&b, folku, ale také třeba alternativního hip-hopu. Není tedy divu, že jako zdroje inspirace zmiňuje kytaristu Erica Claptona, písničkáře Boba Dylana, ale i jednoho z nejslavnějších rapperů vůbec Eminema.

I přes to, že je Ed celkem mladíček a má na kontě „jen“ dvě studiová alba, podařilo se mu už dosáhnout obrovských úspěchů.

V roce 2012 získal dvě ceny Brit Awards v kategoriích „nejlepší britský sólový zpěvák“ a „skokan roku“. Nádherná balada The A Team z debutového alba + (Plus), jež vyšlo v roce 2011, mu vynesla ocenění Ivor Novello Award, když byla zvolena nejlepší písní po hudební i textové stránce.

V roce 2013 si pak díky ní vysloužil dokonce nominaci na cenu Grammy v kategorii „skladba roku“ a na slavnostním vyhlašovacím galavečeru ji zazpíval společně s Eltonem Johnem.

Vstupenky na jeho pražský koncert za 990 Kč včetně poplatků pořídíte v předprodejní síti Ticketpro od 19. září. K dispozici budou od 10:00 hodin. Více informací na www.charmmusic.cz

Začátkem loňského roku se Ed Sheeran přestěhoval do města Nashville v americkém státě Tennessee, kde žije i Taylor a celá řada dalších hudebních hvězd. Ed jí pak v průběhu celého roku předskakoval na velmi úspěšné a téměř zcela vyprodané americké šňůře The Red Tour.

Jeho druhé studiové album x (Multiply) je stále ještě žhavou novinkou. Vyšlo 23. června 2014 a ve Velké Británii i USA se okamžitě vyhouplo na první příčky hitparád.

Potetovaný zrzavý usměvavý sympaťák si úspěchy užívá, je za ně vděčný a za deset let se prý chce usadit a mít spoustu dětí. Přestože Ed Sheeran plánuje takhle hodně dopředu, teď se soustředí na aktuální program, kterým je od půlky srpna americké turné.

Začátkem příštího roku se vrátí do Evropy… 12. února 2015 si určitě nenechte ujít jeho tuzemskou koncertní premiéru v pražském Foru Karlín.

 

https://www.facebook.com/events/1469684446646410/?context=create&source=49

http://www.charmmusic.cz/koncerty/ed-sheeran-uk/72

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × four =